Picie kawy o konkretnej godzinie ma pomóc w odchudzaniu? Wyjaśniamy metodę dzięki, której waga spadnie

Zgubienie zbędnych kilogramów może czasami być prawdziwym wyzwaniem. Jak się jednak okazuje, wystarczy minimalna zmiana nawyków, by uzyskać pożądany efekt. Mowa tu o... piciu kawy, jednak to nie wszystko. Rytuał musi odbywać się o konkretnej porze - wówcas odchudzanie ruszy jak z płatka.

Nie da się ukryć, że zgubienie zbędnych kilogramów może być dla niektórych sporym wyzwaniem. Wszystko zależy jednak od stylu i jakości życia, dobrym śnie, aktywności fizycznej i oczywiście diecie, dzięki której możemy nie tylko wyjść z wielu schorzeń, ale także poprawić samopoczucie. Dziś zatem pod lupę trafia picie kawy!

Pija sumiennie kawę o konkretnej porze - kilogramy "same" zaczną spadać 

Kawa to dla wielu napój bogów, niezastąpiony rarytas i zwyczaj, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Ciemny, aromatyczny i bogaty w kofeinę daje zastrzyk energii, ale nie ukrywajmy, że wonny napój jest także wyjątkowo smaczny, przez co funkcjonuje w codziennym menu wielu Plaków. Kiedyś dietetycy przestrzegali przed kawą, bo miała wypłukiwać magnez (badania pokazały, że nie jest to prawda), dzisiaj jest polecana i kultywowana przez niemal cały glob! Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, jak czarny, mocny napój może wpływać na... odchudzanie

Aromatyczna filiżanka lub kubek kawy zawiera lipolizę, odpowiedzialną za spalanie tkanki tłuszczowej i dodaniu energii. Dzięki niej zaspokoimy też uczucie głodu i poskromimy apetyt. Warto też wiedzieć, że popularny napój wspiera także przemianę materii. Naukowcy udowodnili, że regularne dostarczanie sobie kofeiny podkręca metabolizm nawet o 11 procent. Musimy jednak wiedzieć, jak pić kawę, by osiągnąć pożądane efekty. Tutaj właśnie kluczem do sukcesu jest... właściwa pora dnia! 

Zobacz wideo Ta kawiarnia pokazuje, że gastronomia może być eko

Sekret odchudzania tkwi w... kawie? 

"Kawa kocha, kawa radzi, kawa nigdy cię nie zdradzi." Mimo wszystko warto zachować umiar w jej piciu. Jeśli zatem w twoim menu figuruje pięć filiżanek, mocnego trunku pora na konkretny rachunek sumienia. Lekarze zalecają, by spożywać maksymalnie cztery filiżanki w ciągu dnia - zasadą, której warto tu jednak przestrzegać jest prawidłowe nawadnianie ogranimu - bez tego ani rusz! 

Pojawia się zatem pytanie, o której godzinie kawa smakuje i działa najlepiej? "Napój bogów" najlepiej pić dwie godziny po przebudzeniu i godzinę po pierwszym posiłku. Wtedy wszystkie składniki najlepiej zadziałają i pobudzą nasz organizm do działania czy przebudzenia. Zaleca się także picie kawy przed treningiem, po wysiłku fizycznym może narobić więcej szkód niż przynieść pomocy. Warto też dodać, że kawa w parze posiłkiem lub na tzw. deser nie jest szczególnie wartościowa - wówczas esencjonalny napój znacznie kwaśnieje i daleko mu do ideału. Samo zdrowie przyniesie także filiżanka kawy, ale bez cukru, słodzików, mleka lub śmietanki. 

Więcej o: