Jak schudnąć z ud i innych partii ciała? Ekspert mówi: Jedz śniadanie o konkretnej porze

Lato w pełni, więc jeśli zastanawiasz się jak schudnąć z ud i innych partii ciała, to skup się na śniadaniu. Pamiętaj jednak, że odchudzanie to proces, który musi trochę potrwać, aby zmniejszyć masę ciała bez przykrych konsekwencji. Dzięki zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej osiągniesz zamierzony cel.
Zobacz wideo Chodakowska o maszynach odchudzających i swoich problemach

Kiedy w grę wchodzi odchudzanie, często na samą myśl o walce czujesz zniechęcenie. Dlatego bardzo ważne jest to, jak postrzegasz proces przemiany. Jeżeli potraktujesz ten czas jako zmianę nawyków, nie zorientujesz się nawet jak szybko i bezboleśnie zmienisz dotychczasowy wygląd. Zacznij od śniadania.

Odchudzanie może być proste. Specjalista radzi, jak zrzucić zbędne kilogramy

Zarówno w sieci, jak i wśród znajomych możesz przeczytać, czy usłyszeć o dietach cud, magicznych mieszankach, czy najlepszych ćwiczeniach. Pamiętaj jednak, że każdy organizm jest indywidualny. Zatem to, co pomogło innym, tobie może nie przynieść żadnych efektów, a co gorsza zaszkodzić. Dlatego jeśli zależy ci na tym, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, w pierwszej kolejności skonsultuj się z lekarzem, a później z dietetykiem. Zwłaszcza jeżeli borykasz się z różnymi chorobami. Jeśli specjaliści dadzą ci zielone światło, to zacznij od zmiany jednego prostego nawyku.

Jak informuje portal cambridge-news.co.uk, Tim Spector, ekspert ds. żywienia i profesor epidemiologii klinicznej zauważa, że w procesie odchudzania istotna jest pora spożywania śniadania. Specjalista z King's College London zaznacza, że coraz więcej ludzi ma skłonność do sięgania po jedzenie w godzinach wieczornych, a to duży błąd. Jeśli jednak z jakichś przyczyn jesz wieczorem, to pierwszy posiłek kolejnego dnia należy zjeść dopiero o godzinie 11:00. Skąd taka zasada? Chodzi o zachowanie 14 godzin postu pomiędzy kolacją a śniadaniem. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Post przerywany, czyli jak schudnąć z ud i innych partii ciała

Zdaniem eksperta coraz więcej Brytyjczyków zaczęło wdrażać przyzwyczajenia podobne do tych, które panują w Hiszpanii i Włoszech. Oznacza to, że nawet zwykłe podjadanie po 21:00 zaburza metabolizm. Dlatego jeśli nadal zastanawiasz się jak schudnąć z ud lub innych partii ciała, zastosuj post przerywany. Nie musisz się głodzić, ani stosować drakońskiej diety. Naucz organizm, że przez 14 godzin nie będzie otrzymywał żadnych kalorii. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm i po pewnym czasie zauważysz rezultaty.

Kluczowe jest także to, co jesz. Stąd jeśli chcesz zachować piękny i zdrowy wygląd, koniecznie zrezygnuj z przetworzonej żywności i słodyczy. Jedzenie typu fast-food także nie wchodzi w grę. Oczywiście raz na jakiś czas możesz skusić się na małe co nieco, ale na co dzień wystrzegaj się takich posiłków. Ponadto stawiaj na ruch. Już minimalna aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na cały organizm. Na początek wystarczy 30 minut spaceru, jazda na rowerze, czy pływanie. Aerobik, czy nordic walking także będą świetnym rozwiązaniem. Zmiana nawyków pomoże ci schudnąć i sprawi, że poczujesz się lepiej we własnym ciele. Nabierzesz chęci do życia, wróci energia i poczujesz się młodziej.

Więcej o: