Mieszanka ma rzekomo usunąć złogi z jelit "Przygotuj się na wydalenie ognistej lawy i smocze wyziewy"

Triki na odchudzanie, zdrowy styl życia oraz złagodzenie wszelakich objawów często okazują się bublem. Podobnie jest z "magiczną mieszanką", która rzekomo idealnie przeczyszcza organizm i usuwa tajemnicze załogi. W rzeczywistości to radykalne posunięcie, po którym, jak twierdzi lekarz, będziesz "wydalał ognistą lawę i smocze wyziewy".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok to dla jednych skarbnica wiedzy i pomysłów, dla innych zaś wielkie nieporozumienie. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tematyki i jakości treści, które oglądamy. Zakładka "domowe medykamenty" powinna jednak być dokładnie przez nas sprawdzona i traktowana z dystansem - w przeciwnym razie narazimy się na nieprzyjemne dolegliwości lub nawet kłopoty. 

Płukanka z solonej wody? Lepiej omijać szerokim łukiem

Wiele osób borykających się ze wszelakimi schorzeniami lub dolegliwościami wsparcia szuka na internetowych forach i w mediach społecznościowych. Po wpisaniu fraz w wyszukiwarkę lub jako post często pada błędna diagnoza, a co za tym idzie i niewłaściwe "leczenie". Jeden z takich trików skomentował dr Karan Rajan, brytyjski chirurg i wykładowca, który mocno udziela się na TikToku. Lekarz nie mógł przejść obojętnie po tym co zobaczył. A był to filmik z "magiczną miksturą", czyli solanką, która ma rzekomo oczyszczać organizm. 

Tiktokerka poleca picie mocno osolonej wody. Ma ona przeczyścić jelita i dzięki temu sprawić, że poczujemy się lekko. Niestety mankamentów tej metody jest naprawdę sporo. Dr Karan Rajan przestrzega, że taka niepozorna szklanka może zostać dosłownie nazwana "ludzkim kretem" - można się zatem spodziewać, jakie będą skutki.

Zobacz wideo Ratowniczka zdradza, jakie są najczęstsze sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu dziecka

Szklanka solanki na zdrowie? Lekarz odradza

Jak skomentował specjalista: "Picie mocno osolonej wody to ludzki odpowiednik "kreta". Wyciąga wodę z organizmu i wyrzuca wszystko na zewnątrz. Przygotuj się na wydalenie ognistej lawy i pionowe smocze wyziewy". Warto dodać, że przeczyszczanie jelit w ten sposób może przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Szybka utrata sodu i wody z organizmu może prowadzić do poważnego odwodnienia i zaburzenia równowagi elektrolitowej. Przez to będziesz bardziej wysuszony, niż opakowanie zupki chińskiej.

 - dodał lekarz na TikToku 

W ten sposób pozbędziemy się nie tylko złogów, ale i wszystkich cennych minerałów i substancji z organizmu. Jak radzi lekarz, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie diety bogatej w błonnik. Kluczowe jest także picie dużych ilości wody - szczególnie teraz, w dobie wyższych temperatur. Ponadto zalecany jest ruch, napary ziołowe i zdrowy styl życia.  

Więcej o: