Chcesz przespać całą noc spokojnie i błogo? Lepiej nie spożywaj tych produktów tuż przed snem

Bezsenność to poważna i zagrażająca zdrowiu przypadłość, którą trzeba bezzwłocznie leczyć. Jednakże niekiedy nieprzespane noce fundujemy sobie sami. Czasem wystarczy błaha przekąska przed snem, by mieć oczy szeroko otwarte, aż do białego rana. Jeśli więc nie możesz w nocy spać spokojnie, upewnij się, że nie jesz tych produktów wieczorem.

Dieta ma niepodważalny wpływ na nasze zdrowie oraz jakość życia. Wydawać by się mogło, że nic nieznacząca przekąska, czy łyk konkretnego napoju nie wpłyną znacząco na samopoczucie, jednak prawda jest zgoła inna. Wszystkie co ląduje na naszych talerzach i w szklankach wpływa na to, jak się czujemy. Dlatego też nie powinno wydawać się to niecodzienną sytuacją, jeśli po zwykłej przekąsce nie możemy zmrużyć oka. Te pięć produktów okazuje się być bardzo niekorzystnymi i lepiej unikać ich tuż przed snem.

Zobacz wideo Czy alkohol pomaga zasnąć? [NaZdrowie]

Wieczór z deską serów? Lepiej odpuść

Ciężko w to uwierzyć, ale znakomite sery, które są uwielbiane przez wiele osób, nie będą dobrym wyborem tuż przed snem. Choć ten rodzaj nabiału z pewnością potrafi nasycić, a przy okazji ucieszyć kubki smakowe, to z racji na wysokie stężenia aminokwasu tyraminy w serze potrafi powodować w ludziach uczucie niepokoju. Co za tym idzie, pojawić się może również przyspieszenie tętna. 

Pyszną pizzę przełóż na lunch

Tak wysokoprzetworzone posiłki jak pizza, lub innego rodzaju fast foody nie będą dobrym wyjściem na późną kolację. Choć niewątpliwie każdy chciałby po ciężkim dniu odpocząć na kanapie z kawałkiem gorącego placka, tak nie jest to ani zdrowe, ani dobre dla snu. Jedzenie bogate w tłuszcz i sól mogą powodować wzmożone pragnienie, które będzie nas wybudzać w nocy. Dodatkowo pizza potrafi być bardzo ciężkostrawną potrawą, dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na jej spożycie, warto zrobić to z umiarem.

Owocowe smoothie może cię pobudzić

Choć owoce sa bardzo zdrowe, a domowe szejki świetnie sprawdzają się jako fit przekąski, to jednak zawierają one sporo cukru. Nie chodzi tu jednak o ich kaloryczność, a sam fakt, że porządna dawka owocowego smoothie może zadziałać pobudzająco. Niektórzy odczuwają po takiej przekąsce nagły przypływ energii, a ten nie pozwala im zasnąć.

Ogranicz spożycie pomidorów

O ile pomidory są bardzo zdrowe i niewątpliwie powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego, to zbyt duże spożycie tych warzyw może skończyć się niestrawnością, bólami brzucha i uciążliwym refluksem. Niektórzy skarżą się nawet na uporczywe bulgotanie w brzuchu i uczucie przelewania treści żołądkowych. Lepiej więc nie ryzykować, a pomidory zjeść do śniadania następnego dnia.

Picie wody rozplanuj na cały dzień

Nawodnienie jest niezwykle ważne, a wręcz kluczowe dla regulacji podstawowych funkcji organizmu. Picie odpowiednich ilości wody może chronić nas przed zaburzeniami pracy nerek, normuje gospodarkę hormonalną, a także wpływa na zdrowy wygląd skóry. Jednakże należy robić to regularnie przez cały dzień. Fakt, dlaczego nie warto wypijać zbyt dużo wody na noc jest banalnie prosty. Będziemy budzić się w nocy z pełnym pęcherzem, a nic tak nie rozbudza jak liczne wędrówki do toalety. Dlatego też lepiej unikać podobnych sytuacji jeśli chcemy przespać całą noc spokojnie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: