25-latka źle się poczuła podczas transmisji na żywo. W szpitalu dowiedziała się, że przeszła... udar

Katarzyna Paciorek, influencerka znana głównie z platformy Twitch, źle się poczuła podczas prowadzenia transmisji na żywo. Trafiła do szpitala, gdzie dowiedziała się, że przeszła udar mózgu. Kobieta ma zaledwie 25 lat, jednak udar dotyka nie tylko osoby starsze. Warto zwracać uwagę na nagłe, niepokojące symptomy.

Katarzyna Paciorek, w mediach społecznościowych znana jako "Kasix", trafiła do szpitala po tym, jak podczas prowadzenia transmisji na żywo poczuła się gorzej. Po zbadaniu okazało się, że 25-latka doznała udaru mózgu. Pojawiające się nagle nietypowe objawy mogą zwiastować uszkodzenie mózgu.

Zobacz wideo Jakie są objawy udaru, jak go rozpoznać i pomóc?

Influencerka doznała udaru. Przebywa w szpitalu

"Kasix" poinformowała w środę 31 maja 2023 r., że przebywa w szpitalu. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała swoim fanom, że musiała przerwać transmisję na Twitchu, ponieważ zdrętwiała jej lewa ręka i noga. Lekarze nie mieli wątpliwości, że kobieta, mimo swojego młodego wieku, przeszła udar.

Influencerka dała też znać, że podano jej leki i czuje się znacznie lepiej, jednak na razie udzielać się będzie tylko na Instagramie. Z jej relacji na instastories dowiadujemy się również, że więcej badań czeka ją w czwartek. Lekarze przewidują, że opuści szpital za około siedem do dziesięciu dni.

InstaStories Kasi PaciorekInstaStories Kasi Paciorek fot: Instagram: @kasix909

Udar dotyka nie tylko osoby starsze

Udar to stan, w którym dochodzi do czasowego zatrzymania dopływu krwi do tkanek mózgu. Charakterystyczne objawy pojawiają się nagle i gwałtownie, dając niewiele czasu na odpowiednią reakcję. Niedokrwienie mózgu zagraża życiu człowieka, dlatego choremu powinno się jak najszybciej zapewnić opiekę medyczną.

Wbrew pozorom, udar mózgu może "dopaść" każdego, nie tylko osoby w podeszłym wieku. Szacuje się, że rocznie w Polsce występuje 90 tysięcy udarów. Zauważono też rosnący trend zachorowań wśród osób do 35 roku życia. Osoby młode powinny być równie świadome, co osoby starsze, z zagrożenia wynikającego z uszkodzenia mózgu.

Najczęstsze objawy udaru

Udar mózgu może objawiać się na liczne sposoby. Niewykluczone, że u jednej osoby wystąpi tylko jeden objaw, u innej natomiast kilka. Każdy przypadek jest indywidualny. Jeśli podejrzewamy u kogoś udar, najlepiej sprawdzić, czy nie przejawia któregoś z tych symptomów:

  • częściowy niedowład ciała po jednej stronie,
  • problemy z zachowaniem równowagi,
  • problemy z koordynacją,
  • przeszywający ból głowy,
  • utrata przytomności,
  • trudności w przełykaniu pokarmu,
  • opadnięcie kącika ust,
  • zaburzenia widzenia.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: