Niemożliwe, a jednak. Lekarze nie mogli uwierzyć co znaleźli w żołądku 5-letniego chłopca

Dzieci potrafią zaskoczyć swoją pomysłowością, jednak czasami wcale nie wychodzi im to na dobre. Idealnym przykładem jest 5-latek, który połknął 40 gum do żucia. Rodzice szybko zareagowali, po tym jak maluch zaczął odczuwać silny ból brzucha. Okazało się, że w jego brzuchu powstał przerażający twór.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chłopiec połknął całą paczkę gum. Następnego dnia dziecko zawieziono na SOR z powodu ostrego bólu brzucha. To co lekarze zobaczyli na zdjęciach medycznych, wyglądało jak przerażający twór. Szybka reakcja na szczęście pomogła, a chłopiec Szczęsławie wrócił do domu. 

Chłopiec zjadł całe opakowanie gum do żucia. Skutki mogły być tragiczne 

Wyobraźnia dzieci nie ma granic, o czym z pewnością wie każdy rodzic. O niebywałej miłości do łakoci przekonali się jednak rodzice 5-telniego chłopca, który skarżył się na silny ból brzucha, po tym jak zjadł... 40 gum do żucia na raz! 

Po przybyciu na SOR i wykonaniu podstawowych badań, od razu został zabrany na zabieg. W brzuchu chłopca wytworzył się niebezpieczny bezoar, który zajął niemal 25 procent żołądka dziecka. Organizm niestety samodzielnie nie mógł uporać się z problemem, dlatego musieli interweniować medycy, usuwając je we fragmentach przez przełyk. Obyło się bez komplikacji, a przypadek chłopca został nawet opisany przez specjalistów z Departamentu Medycyny Ratunkowej w Cleveland Clinic Akron General. Jak czytamy na portalu zdrowie.wprost.pl

Chłopiec, który dostał całą paczkę gum, żuł krótko każdą z nich i od razu połykał. Po prawie sześciu godzinach od zjedzenia gum chłopiec zaczął się skarżyć na silny ból brzucha. Okazało się, że gumy utknęły na dnie żołądka, tworząc ogromny bezoar - czyli masę z niestrawionych resztek. Bezoar zajmował 25 proc. żołądka dziecka. Lekarze usunęli bezoar w częściach dostając się do żołądka przez przełyk
Zobacz wideo Do jakiego specjalisty się udać, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko ma jakieś zaburzenia? "Lepiej pójść do kogokolwiek, niż do nikogo"

Miłość do gum mogła się skończyć tragedią - szybka reakcja była kluczowa

Po około sześciu godzinach od zjedzenia gum chłopiec zaczął się skarżyć na silny ból brzucha. Okazało się, że gumy utknęły na dnie żołądka, tworząc ogromny bezoar - czyli masę z niestrawionych resztek. szybki zabieg przyniósł jednak malcowi ulgę. 

W skład bezoarów mogą też wchodzić inne substancje, które są połykane. Ich tworzeniu sprzyjają zaburzenia gryzienia i żucia pokarmów. Do objawów można zaliczyć także ich brak, co jest wyjątkowo niebezpieczne. U niektórych osób mogą pojawić się nudności, wymioty, upośledzenie apetytu, wzdęcie, nieprzyjemny zapach z ust, uczucie szybkiego nasycenia pokarmem, ból w nadbrzuszu. 

Więcej o: