Jak pić siemię lniane? Najlepiej na czczo, ale to nie wszystko. Jeden błąd może sporo kosztować

Siemię lniane to prawdziwy super food, który warto wprowadzić do codziennej diety. Jak zatem je pić? Jest na to banalnie prosta metoda, która nikomu nie powinna zrobić problemu, ważny jest jednak jeden szczegół. Mowa tu o odpowiednim nawadnianiu, które powinno towarzyszyć kuracji.

Więcej informacji o zdrowiu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Siemię lniane to doskonale znany składnik w diecie odchudzającej oraz cenne źródło błonnika, kwasów omega-3 i wielu witamin. Produkt zaliczany jest to super food, które warto wprowadzić do codziennej diety. Istotna jest jednak dbałość o szczegóły, a jeden mały błąd może zniweczyć nasze starania. 

Siemię lniane - superfood o zbawiennym działaniu

Temat włączenia do diety siemienia lnianego powraca niczym bumerang. Warto zatem wziąć pod lupę ów produkt i poznać jego zbawienne dla organizmu działanie. Zacznijmy od informacji, że niewielkie ziarenka lnu wprowadzone do menu, są korzystne zarówno dla zdrowia, jak i dla urody - siemię lniane pozytywnie wpływa na wygląd włosów i paznokci, ale wspomaga także pracę układu trawiennego. 

Siemię lniane można spożywać w kilku różnych formach. Jedna z nich to kultowy kisiel, który przygotujemy w połączeniu nasion z odpowiednią ilością wody. Len można dodać także do sałatek, na kanapki czy do domowego pieczywa. Kluczowe są jednak proporcje oraz pora stosowania. Jak się okazuje, możemy je spożywać rano, jak i wieczorem - wszystko zależy od preferowanego działania. 

Stosując siemię lniane rano, możemy być pewni, że wspomoże to nasz układ trawienny. Ponadto małe nasionka zapewnią poczucie pełności i korzystnie wpłyną na żołądek. Do plusów należy zmniejszenie apetytu, łagodzenie bólu brzucha, zniwelowanie zgagi czy zmniejszenie ryzyka powstania refluksu bądź wrzodów. Z kolei wieczorna kuracja rozwiąże problem zaparć i wspomoże pracę jelit.

Zobacz wideo Siemię lniane to samo zdrowie. Przekonaj się, dlaczego

Jak pić siemię lniane? Jeden szczegół jest kluczem do sukcesu 

Niezależnie od pory oraz formy, która najbardziej nam odpowiada ważne, by pamiętać o jednym ważnym szczególe podczas spożywania siemienia lnianego. Jest to częstotliwość - co prawda można pić nasiona lny codziennie, jednak wówczas jeden szczegół jest bardzo istotny. Mowa tu o nawadnianiu, które odgrywa ważną rolę podczas całego procesu. 

Należy jednak pamiętać, że wraz z podażą dużych ilości błonnika (m.in. w siemieniu), trzeba dbać również o dostarczenie odpowiedniej ilości wody, gdyż w przeciwnym razie możemy osiągnąć przeciwny do zamierzonego rezultat). Ziarenka lnu bardzo szybko pochłaniają wodę. Nadmierne ich spożywanie może doprowadzić do odwodnienia, kluczem do sukcesu jest zatem wypijanie zalecanej ilości płynów. Jak rekomendują lekarze i dietetycy jest to od 1,5 do 2 litrów wody, z kolei w okresie letnim, gdy panują wysokie temperatury, ilość wzrasta nawet do 4/5 litrów na dobę. 

Więcej o: