Domowy energetyk z dwóch składników. Postawi cię na nogi, lepiej niż mocne espresso

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka czy popołudnia bez filiżanki kawy. Popularny napój, który cenimy za smak i właściwości można jednak zastąpić i nie chodzi tu o niezdrowe energetyki. Przepis na dwuskładnikowy koktajl jest dziecinnie prosty, a efekty są wręcz zadziwiające - stawia na nogi, syci i obłędnie smakuje.

Więcej smacznych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czasami nietypowe połączenia dają zaskakujące efekty. Podobnie jest z owym koktajlem, który pobudza lepiej niż espresso czy popularne napoje energetyczne. Potrzeba jedynie dwóch składników, żeby uzyskać smaczny, zdrowy i stawiający na nogi specjał. 

Lepszy niż kawa czy energetyki. Dwuskładnikowy koktajl, który postawi cię na nogi 

Potrzebujesz doładowania energii w ciągu dnia? Zamiast sięgać po kultową kawę czy jeden z niezdrowych napojów energetycznych warto postawić na koktajl, który nie tylko smakuje, ale i pozytywnie nastraja. Mowa tu o połączeniu, które stawia na nogi i jest banalnie proste w przygotowaniu - w składnie jedynie dwa produkty, jednak warto dodatkowo podrasować smak jednym z ciekawych dodatków. 

Mowa tu o połączeniu kawy i... banana! Tak, to sprawdzony przepis, a nie głupi żart. Owoc zmiksowany z mocnym naparem to prawdziwy hit, który pobudza i działa jak naturalny energetyk. Smak podrasuje także szczypta cynamonu, kardamon, mleko roślinne lub dowolne słodziło. Taka mieszanka najlepiej smakuje dobrze schłodzona. Warto dodać, że koktajl należy wypić od razu po przygotowaniu lub przechowywać go w lodówce. 

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Kawa z dodatkami - czyli dodatkowy zastrzyk energii 

Połączenie banana z kawą może wiele osób dziwić, a nawet przerażać. Nie jest to jednak nowość - popularnym napojem jest także espresso Romano, czyli nic innego jak połączenie małej, mocnej kawy z sokiem z cytryny. Taki napój to specjał rodem z Rzymu, który jak twierdzi wiele osób, ma zbawienne działanie dla naszego organizmu i np. pomaga odchudzanie, czy dodaje energii. 

Inną ciekawą alternatywą są wszelakie kawy na zimno. Wówczas wystarczy połączyć ulubiony rodzaj kawy z kostkami lodu, napojem roślinnym lub mlekiem. Całość dokładnie mieszamy i gotowe! Smak podkręcą także słodkie akcenty jak wszelakie syropy smakowe, karmel, czekolada, miód lub inny dowolny słodzik. 

Więcej o: