Co pić na biegunkę? Podstawowa zasada to robić to często. Ale nie co popadnie

Biegunka to przykra dolegliwość, która potrafi wdać się we znaki. Często próbujemy ratować się lekami, jednak na nic się one zdadzą, jeśli nie zadbamy o odpowiednie nawodnienie. Podpowiadamy, co warto pić na biegunkę.

Biegunka to naturalny mechanizm obronny, który pozwala na usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Wiąże się jednak bardzo często z powstawaniem stanów zapalnych śluzówki żołądka oraz jelit. W większości przypadków biegunka nie jest niebezpieczna, jednak może wiązać się z bólem. Warto więc jak najszybciej podjąć kroki, które pozwolą na jej wyeliminowanie.

Zobacz wideo Biegunka - jak rozpoznać problem i jak pomóc dziecku?

Co pić na biegunkę? Przede wszystkim trzeba pić dużo

Jeśli borykamy się z biegunką, musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Ważne jest, by pić jak najwięcej. Podczas tej dolegliwości dochodzi do utraty elektrolitów, więc bardzo często sama woda nie wystarczy. Warto kupić w aptece elektrolity do rozpuszczenia w wodzie, które szybko okażą się zbawienne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ważne jest, by pić wodę niegazowaną, czarną mocną herbatę oraz napary ziołowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dosładzać je miodem.

Sok z jagód, który zwalczy biegunkę. Jego działanie jest znane od lat

Choć od lat wiadomo, że sok z jagód świetnie radzi sobie z biegunką, to tradycja jego stosowania zanika. Warto jednak ją odnowić, ponieważ jagody potrafią zdziałać cuda.

Składniki na sok z jagód na biegunkę:

  • kilogram jagód leśnych,
  • kilogram cukru,
  • 2 szklanki wody.

Sposób przygotowania soku jagodowego:

  1. Do garnka wsypujemy jagody i dodajemy cukier.
  2. Zalewamy wodą i doprowadzamy do wrzenia.
  3. Całość gotujemy ponad kwadrans.
  4. Po tym czasie możemy całość zblendować lub przecedzić przez sitko.
  5. Sok wlewamy do uprzednio umytych i wyparzonych słoików.
Więcej o: