Które zioła wybrać na kaszel? Z pewnością zalegają na tyle twojej szafki. A potrafią zdziałać cuda

Uporczywy kaszel potrafi wdać się we znaki. Często jest nieprzyjemny, może sprawiać ból w klatce piersiowej i podrażniać gardło. W walce z kaszlem pomocne mogą okazać się zioła. Podpowiadamy, które warto stosować.

Infekcje górnych dróg oddechowych atakują nie tylko jesienią i zimą, ale i wiosną. Obecnie występujący zmiany pogody i wilgotne powietrze są doskonałym środowiskiem do namnażania się wirusów. My jednak chcemy jak najszybciej zwalczyć przykre objawy. Jak pozbyć się kaszlu, stosując zioła? Podpowiadamy, które domowe sposoby na kaszel są warte wypróbowania.

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Które zioła wybrać na kaszel? Te zdziałają cuda

Zioła są prawdziwym zbawieniem w walce z kaszlem. Na tę dolegliwość najlepiej działają m.in. syrop prawoślazowy, z babki lancetowatej, sosnowy i tymiankowy. Jeśli mamy problem z suchym kaszlem, najlepiej sprawdzi się syrop prawoślazowy, z babki lancetowatej bądź kwiatostanu lipy. Ten ostatni działa napotnie, więc możemy dzięki niemu pozbyć się nie tylko kaszlu, ale i gorączki. Pamiętajmy, że dodatkowo do syropu można pić również zaparzone zioła. W kaszlu mokrym pomocne mogą okazać się na przykład olejki eteryczne - np. cedrowe, tymiankowe, czy sosnowe - podaje farmer.pl.

Więcej informacji zajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Inhalacje na kaszel. Świetnie sprawdzi się szałwia lekarska

Domowe inhalacje na kaszel to również doskonały pomysł na walkę z ta uporczywą dolegliwością. Niezwykłą skutecznością na pewno zaskoczy cię szałwia. Wystarczy kilka łyżek szałwii zalać gorącą wodą i przelać do szerokiego naczynia. Po przestygnięciu wystarczy nakryć głowę oraz naczynie ręcznikiem i wdychać opary z przez kilka minut. Suchy kaszel zniknie już po kilka inhalacjach, a ulgę poczujesz natychmiast.

Więcej o: