Ile trzeba schudnąć, by było to widać na twarzy? Odpowiedź może zaskoczyć. Nie warto zwlekać

Odchudzanie to dla wielu z nas żmudny proces, którego rezultatów nie możemy się doczekać. Każdy bez wyjątku chce zobaczyć je jak najszybciej. Zmiany najszybciej są widoczne właśnie na twarzy. Ile trzeba schudnąć, by było to na niej widać? Odpowiadamy.

Niektórzy odchudzają się dla zdrowia. Dla innych z kolei największą motywacją jest ich wygląd. Jeśli zmienimy nawyki żywieniowe i zaczniemy więcej się ruszać, możemy być miło zaskoczeni. Droga do wymarzonej sylwetki bardzo często nie jest jednak usłana różami. Nie wolno jednak się poddawać.

Zobacz wideo Czy rodzic może rozpoznać zaburzenia odżywiania u swojego dziecka po konkretnych sygnałach? "Bulimiczki są kreatywne"

Ile trzeba schudnąć, by było to widać na twarzy? Naukowcy odpowiadają

W 2015 roku kanadyjscy naukowcy z uniwersytetu w Toronto przeprowadzili badanie dotyczące zmian na twarzy podczas procesu odchudzania.

Zwiększona otyłość twarzy wiąże się z osłabionym układem odpornościowym, słabą funkcją układu sercowo-naczyniowego, częstymi infekcjami dróg oddechowych i śmiertelnością. Tak więc nawet niewielki spadek może poprawić stan zdrowia

-  poinformował Nicholas Rule, profesor z University of Toronto w Kanadzie.

Dodał również, że kobiety i mężczyźni o średnim wzroście muszą przytyć lub schudnąć 3,5-4 kilogramy, aby można było dostrzec zmiany na ich twarzy. Jak do tego doszli?

Badanie dotyczące chudszej twarzy. Naukowcy wskazują na BMI

Jak czytamy na stronie internetowej uniwersytetu, naukowcy stworzyli cyfrową kolekcję zdjęć twarzy kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Następnie odpowiednio je zmodyfikowali, by uzyskać serię fotografii na różnych etapach odchudzania.

W trakcie badania okazało się, że aby różnica była dostrzegalna, BMI (wskaźnik masy ciała) musi się zmniejszyć lub zwiększyć o około 1,33 kilograma w stosunku do metrów do kwadratu (1,33 kg/m2). Wynika z tego, że aby twarz była najbardziej atrakcyjna, różnica musi wynieść około 6,3 kg dla kobiety i 8,2 kg dla mężczyzny.

Więcej o: