Glukometr za darmo dla cukrzyka? To możliwe! Dostaniesz go bez opłat, o ile spełnisz te warunki

Osoby borykające się z cukrzycą muszą pamiętać nie tylko o odpowiedniej diecie, czy przyjmowaniu leków, ale też o regularnych pomiarach glukozy we krwi. Potrzebny jest do tego gleukometr. Okazuje się, że niektórzy mogą otrzymać go za darmo. Jakie warunki należy spełnić? Podpowiadamy.

Cukrzyca to choroba metaboliczna, która prowadzi do wzrostu poziomu glukozy we krwi. Cierpią na nią osoby w każdym wieku. Diabetycy zdecydowanie nie powinni jej bagatelizować. Niezwykle ważne są regularne pomiary cukru, co umożliwia posiadanie gleukometru. Nie musi wiązać się to jednak z wydatkami, ponieważ są sposoby na otrzymanie tego urządzenia całkowicie za darmo.

Zobacz wideo Cukrzyca: problem narodowy, a wiemy o niej tak niewiele. Poznaj najważniejsze fakty (nie mity)

Jak uzyskać glukometr za darmo? Sposobów jest kilka

Niektórzy mogą otrzymać glukometr pomocny w pomiarach cukru całkowicie za darmo. Darmowe glukometry przysługują osobom ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 1, typu 2 i cukrzycą ciążową.

Można otrzymać je od diabetologa, czy w aptece. Przed zakupem warto więc dowiedzieć się, czy są przyznawane w placówkach w naszym mieście. Nowy glukometr można uzyskać również, dzwoniąc bezpośrednio do producentów. Może okazać się, że prowadzona jest  akcja wymiany starych urządzeń na nowe.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceny gleukometrów wahają się od około 30 do nawet 350 złotych. Co ciekawe, dostępne są również bezinwazyjne glukometry, których cena wynosi nawet kilka tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając glukometr? To jest najważniejsze

Wybierając glukometr, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się tym, jaka jest dokładność urządzenia i ile kosztują paski. Warto również sprawdzić, ile krwi potrzebujemy do przeprowadzenia pomiaru oraz jak wygląda analizowanie danych. Może to później znacznie ułatwić codzienną rutynę, w której towarzyszyć będzie nam to urządzenie.

Więcej o: