Jak schudnąć z brzucha? Cztery zasady, dzięki którym wysmuklisz sylwetkę i pozbędziesz się boczków

Ile można schudnąć w miesiąc i jak pozbyć się boczków? To pytanie pada coraz częściej, zwłaszcza jeśli zależy nam na osiągnięciu wymarzonej sylwetki na wiosnę, czy lato. Jednak kluczowe jest dbanie o zdrowie, dlatego warto poznać cztery zasady bezpiecznego odchudzania.
Zobacz wideo Czy rodzic może rozpoznać zaburzenia odżywiania u swojego dziecka po konkretnych sygnałach? "Bulimiczki są kreatywne"

Jak schudnąć z brzucha? Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca, coraz częściej zaglądamy do szafy po wiosenne lub letnie ubrania. Niestety czasem okazuje się, że podczas zimy przybraliśmy na wadze. Wówczas poszukujemy prostej metody na pozbycie się boczków. 

Rak podstawnokomórkowy, Tak wygląda rak, który dopadł Bidena. Uwaga, niektóre zdjęcia drastyczne

Jak pozbyć się boczków? Dwie kluczowe zasady

Odchudzanie trwa, dlatego bardzo ważne jest to, aby potraktować zrzucanie zbędnych kilogramów jako proces. Wówczas nie narazimy się na rozczarowanie, kiedy nie dostrzeżemy spektakularnych zmian w krótkim czasie. Stosowanie drakońskiej diety, głodówki, nadmierny wysiłek i eliminacja niektórych produktów mogą prowadzić do różnych zaburzeń oraz problemów zdrowotnych. 

Bezpieczne odchudzanie opiera się na czterech kluczowych zasadach. Po pierwsze zastanawiając się jak schudnąć z brzucha, należy pamiętać, że istotne jest ograniczenie spożywanych kalorii. Najprościej jest zrezygnować ze słodyczy oraz włączyć do codziennej diety warzywa.

Po drugie nawodnienie organizmu. W tym celu dziennie powinniśmy wypić minimum 2,5 litra wody. Sięganie po napoje, czy soki sprawia, że dostarczymy kolejną dawkę cukru w postaci sacharozy lub fruktozy. Woda pomaga usunąć toksyny i pobudza metabolizm, co sprzyja odchudzaniu. Pomocne są także zielona i czerwona herbata. W ich liściach znajduje się katechina, która ogranicza wchłanianie tłuszczów z pokarmu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Irygacja zatok Jak szybko odetkać zatoki z ropy? Już po kilkunastu sekundach poczujesz ulgę

Ile można schudnąć w miesiąc? Kolejne dwie zasady

Zdrowe odchudzanie polega na stopniowym zrzucaniu zbędnych kilogramów. Przyjmuje się, że tygodniowo można "zrzucić" pół kilograma. W sumie w ciągu miesiąca mamy szansę pozbyć się dwóch kilogramów. 

Aby proces był w pełni bezpieczny, należy skontaktować się z lekarzem oraz dietetykiem. Każdy organizm jest inny, dlatego kluczowe jest dobranie odpowiedniej formy żywienia. To kolejna zasada zdrowego odchudzania, dzięki której będziemy mieć płaski brzuch. Specjaliści zdecydują, które produkty warto wykluczyć, by dostrzec rezultaty walki z niechcianą wagą. Jednak z pewnością należy zrezygnować z nadmiaru niezdrowych przekąsek i przetworzonej żywności.

Aktywność fizyczna to czwarta i ostatnia zasada. Chcąc wysmuklić sylwetkę, należy stopniowo wprowadzać nowe nawyki. Pomocny będzie basen. Wystarczy 30 minut pływania, trzy razy w tygodniu, aby dostrzec różnicę. Skóra zyskuje jędrność, a brzuch zaczyna gubić niechciane boczki. Ćwiczenia w domu na macie także dają pozytywne rezultaty. Miłośnicy spaceru zwiększając tempo chodzenia, w ciągu 40 minut również spalą wiele kalorii.

Więcej o: