Pijesz jedno piwo co wieczór? Lepiej przestań. Skutki takiej rutyny mogą być nieodwracalne

Dla wielu butelka piwa po ciężkim dniu pracy jest nieodzownym elementem. I choć niektórym może wydawać się to całkowicie bezpieczne, skutki takiego działania szybko mogą okazać się nieodwracalne. Dlaczego powinniśmy zrezygnować z picia piwa każdego dnia? Odpowiadamy.

Codzienne picia piwa nie jest najlepszym pomysłem. Nie chodzi wyłącznie o uzależnienie, ale też inne skutki, które mogą doprowadzić nasze zdrowie do ruiny. Z danych zebranych podczas Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2022 wynika, że aż sześć procent z nas sięga po butelkę piwa każdego dnia.

Zobacz wideo Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? [NaZdrowie]

Pijesz jedno piwo co wieczór? Możesz sporo przytyć

Jak podaje Onet, picie piwa każdego dnia może nas nieźle utuczyć. W końcu nie bez powodu pojawiły się żarty o piwnym brzuchu. Jedno piwo może zawierać od 60 do 240 kcal. Najczęściej piciu piwa towarzyszą też przekąski - najczęściej tłuste i kaloryczne - takie jak paluszki, czy chipsy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Piwo to gwóźdź do trumny? Eksperci nie mają złudzeń

Jak podaje Onet, z badania "Alcoholism: Clinical & Experimental Reaserch" opublikowanego w 2018 roku wynika, że ci, którzy codziennie piją alkohol, zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci o 20 proc. - bez względu na wiek.

Piwo ma wpływ na zdrowie. I wcale nie pozytywny

Jak podaje Onet, w rozmowie z portalem healthline.com dentysta Joseph Banker wyjaśniał, że niektóre rodzaje piwa mogą mieć wpływ na zęby. Okazuje się, że ciemne piwo, podobnie jak czerwone wino, może je przebarwiać. Jeśli więc nie chcemy, by nasz uśmiech odstraszał, jest to kolejny powód do zaprzestania picia piwa każdego dnia. Ponadto możemy nabawić się też próchnicy zębów i nadmiernego odkładania płytki nazębnej.

Jednak przebarwienie zębów to pikuś, w porównaniu z tym, co jeszcze może czekać osoby, które nie potrafią odmówić sobie wieczornego piwa. Warto mieć na uwadze, że najczęstszym czynnikiem ryzyka raka jamy ustnej jest nadużywanie alkoholu.

Więcej o: