11-latka na liście najbardziej wpływowych kobiet magazynu "Forbes". Ma wyższe IQ niż Einstein i Hawking

11-letnia Adhar Perez Sanchez z Meksyku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu "Forbes". Dziewczynka cierpi na autyzm, a IQ ma wyższe od Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga.

Adhar Perez Sanchez ma IQ w wysokości 162, czyli o dwa punkty więcej niż Einstein i Hawking. Szkołę podstawową ukończyła w wieku pięciu lat, gimnazjum w wieku 6 lat. Liceum ukończyła w wieku 8 lat, a jej celem jest kariera w NASA.

Zobacz wideo Czy dieta bezglutenowa pomaga leczyć autyzm [NaZdrowie]

11-latka na liście najbardziej wpływowych kobiet magazynu "Forbes". Jej iloraz inteligencji zaskakuje

Jak podaje portal Mashable India, życie dziewczynki nie było usłane różami. Ma autyzm, przez co wielokrotnie była wyśmiewana przez inne dzieci. Doprowadziło to do ciężkiej depresji. Gdy trafiła na terapię, psychiatra szybko poradził matce, by zapisała córkę do Centre for Attention to Talent (CEDAT), czyli instytucji dla utalentowanych dzieci. Szybko okazało się, że jest prawdziwym geniuszem. Eksperci tej placówki poddali dziewczynkę wielu testom i odkryli, że ma bardzo wysoki iloraz inteligencji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ma 11 lat i studiuje. W przyszłości chce być częścią NASA

Dziewczynka marzy o karierze w NASA. Obecnie studiuje na Uniwersytecie w Mexico City na kierunku inżynieria przemysłowa. W przyszłości chciałaby zostać astronautką. Jej wielkim marzeniem są studia astrofizyki na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Arizona.

Zrobiła już pierwszy krok w tę stronę. Spotkała się z Salvadorem Landerosem Ayalą, dyrektorem generalnym Meksykańskiej Agencji Kosmicznej. Mężczyzna twierdzi, że dziewczynka ta jest motywacją dla innych dzieci i zachęca je, by interesowały się nauką.

Jest bardzo inteligentną dziewczynką

- powiedział.

Choć 11-latka studiuje, ale nie zwalnia tempa. Zajmuje się projektowaniem bransoletki, która ma być pomocna rodzicom dzieci z autyzmem w rozpoznawaniu ich emocji.

Więcej o: