Jak spalić pączki? Tłusty czwartek 2023 za nami, ale warto wiedzieć, ile kalorii ma pączek z lukrem

Tłusty czwartek to święto przepełnione pysznościami. Pączki z różnorodnym nadzieniem, chruściki, czyli klasyczne faworki, ciastka i wiele innych smakołyków. Jednak jak spalić te wszystkie kalorie? Wiele zależy od tego, co zjemy i ile. Mamy kilka porad.
Zobacz wideo Tak wyglądały kolejki po pączki w tłusty czwartek

Jak spalić pączki? Taka refleksja może przytrafić się dziś każdemu, zwłaszcza że dookoła wiele pokus. Wszystkie smakołyki przyrządzane na tłusty czwartek są wyjątkowo kaloryczne, dlatego, jeśli chcemy zachować nie tylko szczupłą sylwetkę, ale także i zdrowie, warto poznać kilka metod spalania pączków i faworków.

'Zapach staruszka' - skąd się bierze? To nie kwestia odpowiedniej higieny "Zapach staruszka" - skąd się bierze? To nie kwestia odpowiedniej higieny

Jak spalić pączki i faworki? Najlepsze metody

Aby spalić nadmiar spożytych kalorii, niezbędny jest wysiłek fizyczny. Jednak wiele zależy od tego, ile i jakie produkty zjedliśmy. Spalenie jednego pączka wymaga trochę zaangażowania. Możliwości są różne, zatem zachęcamy do wyboru tej, która nam najbardziej odpowiada. Po pierwsze jogging, spalenie jednego pączka wymaga 20 minut intensywnego biegania.

Po drugie taniec, skoro świętujemy zakończenie karnawału, warto się nieco pobawić. W dodatku tańcząc przez godzinę, spalimy zjedzonego pączka. Kolejną alternatywą jest energiczne chodzenie po schodach w górę i w dół przez co najmniej 12 minut.

Miłośnicy sportów zimowych mogą postawić na jazdę na łyżwach lub nartach. Wystarczy 40 minut aktywności i po zjedzonym pączku nie będzie śladu. Jeśli jednak nie mam czasu na powyższe aktywności, a obowiązki domowe pochłaniają wiele wysiłku, to również jest pewne rozwiązanie. Sprzątając mieszkanie przez godzinę, spalimy kalorie zawarte w jednym pączku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Neuropatia cukrzycowa Co boli przy cukrzycy? Ten objaw szczególnie budzi lęk

Tłusty czwartek, czyli ile kalorii ma jeden pączek?

Świętowanie tłustego czwartku to tradycja zakorzeniona w polskiej kulturze od lat. Dlatego w tym jedynym i wyjątkowym dniu w roku wielu z nas zapomina o diecie. Jednak zawsze należy pamiętać o zdrowiu, stąd przygotowaliśmy kilka powyższych porad. Przeanalizujmy, ile kalorii ma jeden pączek. Oto szczegółowe dane z podziałem na nadzienia:

  • pączek z marmoladą i cukrem pudrem, około 255 kcal,
  • pączek z toffi i cukrem pudrem około 270 kcal,
  • pączek z lukrem i marmoladą zjadamy około 300 kcal,
  • pączek z adwokatem i lukrem około 310 kcal,
  • pączek z adwokatem i lukrem około 310 kcal,
  • pączek z kremem około 360 kcal,
  • pączek z czekoladą około 400 kcal,
  • pączek z bitą śmietaną około 430 kcal.

Chruściki wbrew pozorom także są kaloryczne. Co więcej, rzadko się zdarza, że zjadamy jedną sztukę. Zjedzenie około pięciu sztuk to 500 kcal. 

Więcej o: