Ile kalorii ma pączek z marmoladą? Lista pączków pod kątem kaloryczności. Sprawdź, zanim zjesz

Pączki są pyszne i słodkie - to nie ulega wątpliwości. Choć nadziewamy je w różny sposób, to jednak najbardziej popularnym jest pączek z marmoladą. Ile ma kalorii? Poznaj szczegóły, zanim sięgniesz po dużą ilość smakołyków.
Zobacz wideo Tłusty Czwartek. Kolejka pod najstarszą pączkarnią w Warszawie

Tłusty czwartek to święto wszystkich smakoszy. W telewizji przeprowadzane są sondy, na temat tego, czy wolimy pączki, czy faworki. Pod najstarszą pączkarnią w Warszawie stoją długie kolejki, a półki w marketach, cukierniach i piekarniach uginają się od słodkości. Jednak czy wiemy, ile kalorii ma pączek z marmoladą?

Ile kalorii ma pączek z marmoladą? Policz, zanim zjesz dużą ilość

Tradycja tłustego czwartku głosi, że aby zapewnić sobie szczęście przez cały rok, należy zjeść choć jednego pączka. Jednak przyznajmy szczerze, że kiedy na stole ląduje taca z przysmakami, raczej trudno poprzestać na jednej sztuce. Choć na tym polega ten niecodzienny zwyczaj objadania się pysznościami, to jednak warto zwrócić uwagę na kaloryczność pączków.

Jeden pączek waży około 70 g, oczywiście wiele zależy od ilości i rodzaju nadzienia. Sięgając po klasycznego pączka z lukrem i marmoladą zjadamy około 300 kcal. Nieco mniej kalorii mają pączki z marmoladą i cukrem pudrem, taki wariant to około 255 kcal. Tego rodzaju pączki są popularne, ponieważ kosztują mniej niż te z konfiturą różaną. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kalorii ma pączek z czekoladą? Lista z podziałem na smaki

Sięgając po pyszności w tłusty czwartek, zastanawiamy się także, ile jeden pączek ma kalorii. Jak wspomnieliśmy powyżej, wiele zależy od nadzienia. Otóż na rynku znajdziemy różne oferty smakowe, dlatego, zanim sięgniemy po konkretny produkt, zastanówmy się, który będzie najlepszym wyborem. Poniżej prezentujemy listę z podziałem na kaloryczność:

  • pączek z czekoladą - około 400 kalorii,
  • pączek z nadzieniem kinder bueno - około 385 kalorii,
  • pączek z kremem - około 360 kalorii,
  • pączek z lukrem i budyniem - około 310 kalorii,
  • pączek z adwokatem i lukrem - około 310 kalorii,
  • pączek z toffi i cukrem pudrem - około 270 kalorii.

Najbardziej kaloryczny jest pączek z bitą śmietaną. Zjedzenie jednego dostarcza blisko 430 kalorii.

Jak spalić jednego pączka? Wysiłek przede wszystkim

No cóż, każda przyjemność musi kosztować, nie inaczej jest w przypadku zjadania pączków w tłusty czwartek. Stąd często pada pytanie, jak spalić jednego pączka? Kluczowy jest wysiłek fizyczny. 

Przyjmując, że zjadamy jednego pączka, najszybciej spalimy go, chodząc energicznie po schodach w górę i w dół przez co najmniej 12 minut. Kolejną metodą jest jogging. Wystarczy intensywny bieg przez 20 minut, by pozbyć się kalorii z jednego pączka. Inną ciekawą i przyjemną alternatywą jest jazda na łyżwach, spacer, lub taniec. Wówczas odpowiednio dla każdej aktywności należy poświęcić 30, 40, lub 60 minut.

Więcej o: