Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Te produkty wpływają na to, że przekraczasz normę!

Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Zastanawiają się nad tym ci, którzy muszą zmienić swoją dietę, by w końcu zadbać o swoje zdrowie. Okazuje się, że takich produktów jest naprawdę wiele, a większość z nich jest naprawdę smaczna. Dieta na obniżenie cholesterolu wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Co zatem można jeść, by obniżyć cholesterol? Podpowiadamy.

Lipoproteina o niskiej gęstości nazywana jest złym cholesterolem. Przekroczenie norm może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a bagatelizowanie takie stanu przez dłuższy czas, może być zagrożeniem nawet dla naszego życia. Ważne więc jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Co ciekawe, dużą rolę odgrywają w tym nie tylko mięso i rośliny, ale też popularne przyprawy.

Zobacz wideo Renklody, węgierki, mirabelki... Śliwki walczą z cholesterolem!

Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Tych produktów trzeba unikać

Mając problemy z wysokim cholesterolem, należy unikać tłustego mięsa i mięsnych wyrobów. Warto ograniczyć też jedzenie tłustych serów i tłuszczów zwierzęcych. Należy również ograniczyć, a najlepiej jak najszybciej wyeliminować spożycie cukru, słodyczy i alkoholu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby obniżyć cholesterol, warto wprowadzić do swojej diety płatki owsiane - na przykład ze świeżymi owocami. Świetnie na takiej diecie sprawdzą się również orzechy oraz nasiona roślin strączkowych. Wbrew pozorom warto też jeść ryby - nawet do trzech razy w tygodniu. Jeśli mamy ochotę na mięso - powinnyśmy wybierać te chudsze propozycje. Możemy również jeść jajka gotowane. Do diety warto włączyć również awokado, siemię lniane i nasiona chia.

Przyprawy na obniżenie cholesterolu. Warto włączyć je do diety

Imbir, goździki oraz cynamon mają działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i utleniające. Co ciekawe, mogą być też niezwykle pomocne w walce z wysokim cholesterolem. Z badań wynika, że jeśli wprowadzimy je do swojej codziennej diety, możemy liczyć na zaskakujące wyniki.

Więcej o: