Walka z oponką na brzuchu. Co pić przed snem, aby szybciej spalić tłuszcz z brzucha

Co pić przed snem, aby schudnąć? Poszukajmy napojów, które pomagają w trawieniu.
  • Herbata rumiankowa

Rumianek pomaga w przypadku, wzdęć, kolek, może przynieść ulgę w łagodzeniu stanów zapalnych przewodu pokarmowego. Filiżanka gorącej herbaty rumiankowej przed snem może też pomóc nam zasnąć.

  • Herbatka z morwy białej

Morwa biała to jeden z gatunków drzew liściastych należących do rodziny morwowatych. Do zrobienia herbatki najlepiej wykorzystać suszone liście rośliny. Morwa ma szereg korzystnych dla zdrowia właściwości, między innymi hamuje aktywność enzymów jelitowych, w tym glikozydaz, które rozkładają cukry złożone do cukrów prostych. W efekcie węglowodany niełatwo przedostają się do układu pokarmowego, co pomaga zmniejszyć odkładanie się tkanki tłuszczowej. 

  • Cynamonowa herbatka

Od czasu do czasu zróbmy sobie herbatkę cynamonową. Ta pachnąca przyprawa, poprawiającą smak i zapach potraw oraz napojów i wypieków, wpływa też korzystnie na trawienie. Do szklanki gorącej wody trzeba dodać 1 łyżeczkę sproszkowanego cynamonu i zamieszać, a następnie pozostawić na pół godziny. Dla poprawienia smaku można dodać łyżeczkę miodu. Cynamon i miód zawierają składniki, które działają nie tylko na proces trawienia pokarmu, ale pomagają też przy zaparciach.

  • Soki warzywne, na przykład ogórkowo-pietruszkowy 

Ogórek zawiera bardzo dużo wody i błonnika, jest przy tym niskokaloryczny. Pietruszka to bogactwo witamin, minerałów i także błonnika. Do zrobienia wieczornego napoju warzywnego możemy wykorzystać także inne warzywa, a im bardziej kolorowy koktajl, tym lepiej.

  • Kefir

Świetne i niskokaloryczne źródło probiotyków i białka, zapewnia uczucie sytości przeciwdziałając podjadaniu. Kefir jest znakomitym środkiem poprawiającym trawienie dzięki obecności korzystnych dla zdrowia, żywych kultur bakterii. Kefir wzmaga wydzielanie enzymów trawiennych, pobudza perystaltykę jelit i poprawia trawienie. 

Przypomnijmy, że do produkcji kefiru wykorzystuje się mleko krowie, ale także kozie, owcze, bawole, a nawet mleka roślinne: sojowe, ryżowe i kokosowe, a zatem istnieje też opcja dla wegan.

  • Woda

Zgodnie z zaleceniami powinniśmy wypijać dziennie około 11 filiżanek wody w przypadku kobiet i około 15 i pół filiżanki w przypadku dla mężczyzn. Około 80 proc. zalecanego spożycia płynów to woda pitna i napoje, a źródłem pozostałych 20 proc. są pokarmy bogate w wodę. Trudno przecenić zalety picia wody dla naszej sylwetki. Woda nie tylko gasi pragnienie, ale może także pomóc w zrzuceniu kilku kilogramów. W jaki sposób?

Woda stymuluje metabolizm organizmu i przeciwdziała zaparciom oraz wzdęciom. Nie zawiera kalorii, picie wody zamiast wysokokalorycznych napojów, takich jak sok, napoje gazowane lub słodzona herbata i kawa, pomoże więc zmniejszyć ogólne spożycie kalorii. Picie wody daje też efekt sytości, a więc zmniejsza apetyt na kolejne porcje jedzenia. Ponadto, prawdopodobnie organizm potrzebuje wody do spalania tłuszczu. - Zwiększenie spożycia wody może zwiększyć lipolizę, proces, w którym organizm spala tłuszcz w celu uzyskania energii - donieśli autorzy przeglądu badań na zwierzętach z 2016 r., opublikowanego w czasopiśmie "Frontiers in Nutrition".

Zobacz wideo Imbir w daniach ciężkostrawnych chroni przed niestrawnością

Źródła: hub.jhu.edu,

Więcej o: