Domowe sposoby na ból gardła. Pozbędziesz się niechcianej dolegliwości w naturalny sposób

Domowe sposoby na ból gardła są równie skuteczne co specyfiki, które można nabyć w aptekach. Teraz gdy pogoda sprzyja przeziębieniom i infekcjom, szczególnie warto poznać sposoby na walkę z niechcianymi dolegliwościami. Jak pozbyć się bólu gardła domowymi sposobami? Odpowiadamy.

Ból gardła to jedna z najmniej przyjemnych dolegliwości związanych z infekcją, jaka może nas spotkać. Ból i pieczenie sprawiają, że nie możemy normalnie funkcjonować - jeść, ani mówić. Jak szybko pozbyć się bólu gardła? Domowe sposoby również mogą być skuteczne.

Zobacz wideo To tylko chrypka? Czasem jest objawem poważnych problemów zdrowotnych

Domowe sposoby na ból gardła. Naturalne lekarstwa potrafią zdziałać cuda

Domowe sposoby na ból gardła mogą być bardzo skuteczne. Do leczenia przeziębienia z bólem gardła warto wykorzystać czosnek, czyli naturalny antybiotyk. Hamuje on rozwój bakterii i działa przeciwzapalnie. Gdy tylko poczujemy się źle, warto go wykorzystać. Możemy jeść go na kanapce, z masłem czy pić z mlekiem.

Uszczerbek na zdrowiu - jaką kwotę można otrzymać? Uszczerbek na zdrowiu - jaką kwotę można otrzymać? ZUS podaje stawki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejnym naturalnym lekarstwem, który potrafi zdziałać cuda, jest miód. Zawarte w nim substancje zwalczają drobnoustroje odpowiedzialne za infekcje i ból. Miód działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza obrzęk błon śluzowych. Warto jednak wiedzieć, że traci niektóre właściwości w wysokich temperaturach. Warto więc dodawać go do letniej, a nie gorącej herbaty, czy smarować nim kanapki.

Toczeń może mieć wiele objawów. Jednym z nich może być rumień na twarzy (nos i policzki) w kształcie motyla z rozłożonymi skrzydłami Rumień na twarzy: skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Płukanki na gardło, które czynią cuda. Zioła mają fantastyczną moc

Płukanki ziołowe na gardło to jedne z najlepszych sposobów na ból i pieczenie gardła. Warto skorzystać z gotowych mieszanek dostępnych w sklepach i aptekach. Doskonale sprawdzą się szałwia, rumianek i tymianek, gdyż działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo. Warto pamiętać, że do płukania gardła przechodzimy po zaparzeniu i wystygnięciu naparu z ziół.

Więcej o: