Jak się pozbyć zgagi? Nie musisz biec do apteki po tabletki. Te domowe sposoby naprawdę działają

Jak się pozbyć zgagi? Zastanawiają się nad tym ci, do których ta nieprzyjemna dolegliwość przychodzi w najmniej chcianym i oczekiwanym momencie. Często nie mamy też leku, a nie zawsze mamy możliwość, by wyjść do apteki. Na szczęście domowe sposoby również mogą być skuteczne.

Domowe sposoby bardzo często są skuteczną alternatywą dla dostępnych w aptekach środków farmakologicznych. Większość z nich obejmuje rzeczy, które już mamy w domu, więc to nie tylko skuteczna, ale i tańsza opcja. Jak poradzić sobie ze zgagą domowymi sposobami? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Kiedy warto sięgnąć po antybiotyk? Ekspertka tłumaczy

Jak się pozbyć zgagi? Cytryna sprawdzi się świetnie

Domowe sposoby na zgagę wbrew pozorom mogą okazać się bardzo skuteczne. Należy mieć jednak na uwadze, że często nawracająca zgaga może być objawem choroby. Jeśli to jednak sporadyczna uciążliwość, to z reguły pojawia się wtedy, gdy zjemy zbyt dużo lub zbyt szybko. Pieczenie w przełyku może być też skutkiem spożycia napoju zawierającego kofeinę lub napoju gazowanego. To efekt rozluźnienia zwieracza przełyku i wynikającego z tego podrażnienia błony śluzowej przełyku.

Więcej przydatnych domowych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli zatem borykamy się ze zgagą, a nie mamy w pobliżu żadnego specyfiku z apteki, wystarczy nam cytryna. W tym celu należy rozcieńczyć dwie lub trzy łyżeczki świeżo wyciśniętego soku w szklance wody. Po wypiciu takiej mikstury nastąpi szybki wzrost kwasu w żołądku, zwieracz przełyku zostanie napięty, a my pozbędziemy się zgagi.

Domowe sposoby na zgagę. Soda oczyszczona potrafi zdziałać cuda

Domowym sposobem na zgagę, który jest niezwykle skuteczny, jest soda oczyszczona. Substancja w naturalny sposób zobojętnia kwasy i neutralizuje soki trawienne. Dzięki temu możemy cieszyć z natychmiastowej ulgi. Wystarczy, że dodamy łyżeczkę sody do szklanki w 1/3 wypełnionej letnią wodą, dokładnie wymieszamy składniki i wypijemy miksturę.

Więcej o: