Ketamina - co to jest? Dlaczego młodzi ludzie tak bardzo się nią interesują?

Ketamina - co to właściwie jest? Zadaje sobie to pytanie każdy, kto ma dziecko w wieku, w którym chętnie chodzi się do klubów i dyskotek. Nastolatki bowiem bardzo często traktują tę substancję jak ekstazy - jest znacznie tańsza, a działa pobodnie. Nie jest niestety tajemnicą, że produkty psychoaktywne od zawsze fascynowały ludzi.

Ketamina – w jakich lekach jest dostępna? Dowiedz się, jakie są skutki jej stosowania!

Co to jest ketamina? informacje na ten temat znaleźć można chociażby w internecie. Warto wiedzieć czym jest ta substancja, zwłaszcza będąc rodzicem nastoletnich dzieci.

Choroba alkoholowa, zwana także alkoholizmem lub toksykomanią alkoholową, to finalny stan długotrwałego nadużywania alkoholuKetamina pomoże skończyć z nałogiem - wyniki badań są bardzo obiecujące

Młodzież od zawsze szuka różnych możliwości, które spotęgują wrażenia i doznania. Alkohol już nie wystarcza. Jedną z opcji, która jest przez nich sprawdzana, jest ketamina – a w jakich lekach? Substancja ta stosowana jest w anestezjologii, ale również ma działanie przeciwbólowe oraz psychoaktywne, a po jej spożyciu mogą pojawić się uczucia odrealnienia, problemy z odczuwaniem upływu czasu, barwne halucynacje – czyli to, czego z różnych powodów, chcą doświadczyć młodzi ludzie. Większe dawki mogą powodować nawet utratę świadomości. Wśród skutków ubocznych wymienia się też m. in.:

  • dezorientację,
  • lęk,
  • jadłowstręt,
  • arytmię,
  • bradykardię,
  • bezdech,
  • krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego.
Zobacz wideo Co bierze dzisiejsza młodzież?

Dlatego też warto uświadamiać młode osoby, że niekontrolowane spożywanie substancji o działaniu psychoaktywnym jest niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale nawet dla życia. 

Leki: ketaminaKetamina: co to jest? Jakie ma działanie i kiedy ją stosujemy?

Ketamina w tabletkach? Dowiedz się, gdzie szuka jej młodzież!

Ketamina została opracowana w Stanach Zjednoczonych i zaczęła być stosowana w medycynie, a dokładnie w anestezjologii. Przede wszystkim jest to substancja, która służy do znieczulania przy zabiegach. Może być podawana dożylnie, podskórnie, ale i zewnętrznie. Jest stosowana zarówno w zabiegach u ludzi, jak i w weterynarii u zwierząt. Jednak jeśli jest zażywana w dawkach oscylujących około 10 mg, może wykazywać działania narkotyczne. Zgodnie z przepisami, osoba, która nie ma stosownych uprawnień, nie ma możliwości legalnie nabyć tej substancji. Ketamina jako środek anestezjologiczny i znieczulający, dostępna jest głównie jako roztwór do wstrzykiwań.

Zobacz też: Dobrze znany lek znieczulający może pomóc w walce z depresją, napadami lęku i myślami samobójczymi

Więcej o: