Jakie badania wykonać w 2023 roku? Nie daj się prosić i zadbaj o swoje zdrowie

Jakie badania wykonać w 2023 roku? Najważniejszym noworocznym postanowieniem powinno być właśnie zadbanie o swoje zdrowie. Badania profilaktyczne są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają szybko wykryć choroby i uniknąć nieskutecznego bądź długotrwałego leczenia.

Wiele osób wykonuje badania dopiero wtedy, gdy zaczynają odczuwać ból lub niepokoić się jakimś stanem. Niestety, wtedy może być już za późno. Warto więc zmienić swoje przyzwyczajenia i sprawić, by profilaktyczne badania stały się rutyną. Twój organizm ci za to podziękuje.

Zobacz wideo Morfologia u dziecka

Jakie badania wykonać w 2023 roku? Musisz je wykonać, jeśli zależy ci na zdrowiu

Wykonywanie badań profilaktycznych nie jest mocną stroną wielu Polaków. Warto jednak zmienić swoje przyzwyczajenia i wraz z nadejściem nowego roku zadbać o swoje zdrowie. Najbardziej podstawowym badaniem, które powinien wykonywać każdy z nas, jest badanie krwi. Morfologia pozwala ocenić podstawową kondycję naszego organizmu i jest punktem wyjścia dla dalszych działań.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto wykonać również Odczyn Biernackiego, który wskaże stan zapalny w organizmie. Do badań profilaktycznych zalicza się też badanie hormonu tarczycy, a po 30 roku życia poziomu glukozy we krwi.

Badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn. Jeśli coś cię niepokoi, natychmiast zgłoś się do lekarza

Każda kobieta powinna również wykonywać każdego roku badanie cytologiczne. Warto również rozszerzyć badania o USG piersi i poziomu stężenia witaminy D.

Mężczyźni zaś powinni wykonać lipidogram, badanie moczu oraz kontrolować ciśnienie tętnicze krwi. Nie warto też zapominać o samobadaniu jąder.

Należy również pamiętać, że jeśli nasz stan zdrowia nas niepokoi, nie powinniśmy zwlekać. Warto jak najszybciej umówić wizytę u lekarza.

Więcej o: