Jak szybko schudnąć po świątecznym podjadaniu? Dodatkowe kilogramy należy zrzucać z głową. I robić to bezpiecznie!

Jak szybko schudnąć, aby bezpiecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów? Bardzo ważne, aby przede wszystkim nie stosować drakońskich diet. Organizm potrzebuje wielu witamin, minerałów, białka, czy tłuszczy. Dlatego drastyczna zmiana diety, może skutkować osłabieniem odporności lub innymi problemami ze zdrowiem. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy
Zobacz wideo Jak ochronić dzieci przed zakażeniem wirusem RSV i grypy?

Jak szybko schudnąć bez komplikacji zdrowotnych? To pytanie pada coraz częściej po tym, jak pozwoliliśmy sobie na podjadanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Noworoczne postanowienia często związane są z utratą zbędnych kilogramów lub chęcią zarysowania sylwetki. Dlatego analizujemy, w jaki sposób najszybciej można schudnąć w bezpieczny sposób.

Jak schudnąć szybko kilka kilogramów?

Przede wszystkim warto udać się do dietetyka, jeśli borykamy się z nadwagą lub co gorsza, towarzyszą nam przewlekłe schorzenia takie jak cukrzyca, nadciśnienie, problemy z tarczycą etc. To bardzo ważne, ponieważ samodzielna eliminacja produktów z diety może skutkować zagrożeniem zdrowia. Warto także pamiętać, aby unikać wszelkiego rodzaju drakońskich diet i stosowania ich bez konsultacji z lekarzem lub specjalistą. 

Każdy organizm jest inny, często towarzyszą nam różne niedobory. Dlatego warto także wykonać morfologię przed wprowadzeniem ewentualnej diety. Jeśli jednak szukamy sposobu, aby bezpiecznie schudnąć kilka kilogramów, to jest parę metod.

Przede wszystkim rezygnujmy z sięgania po słodycze. Nie mają one żadnej wartości odżywczej, a jedynie podnoszą poziom cukru. Zwiększone spożycie prowadzi do nadwagi i otyłości, zwiększa ryzyko występowania cukrzycy typu II oraz miażdżycy.

Jak szybko schudnąć? Ogranicz węglowodany

Dieta niskowęglowodanowa pozwala szybko i bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów. Oznacza to, że wystarczy zrezygnować z makaronu, ziemniaków, ryżu, czy pieczywa. Dzięki ograniczeniu węglowodanów pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu i zredukować wzdęcia. 

Postaw na tłuszcze i białko. Ten rodzaj diety określany jest mianem ketogenicznej. W codziennym jadłospisie zamiast chleba na śniadanie zjadamy dużą ilość białka i tłuszczu. Przykładowym rozwiązaniem może być jajecznica na boczku, jajka na miękko, twaróg, kiełbaski drobiowe. Na obiad idealnie sprawdzi się ryba bez panierki z fasolką szparagową oraz sałata z jogurtem naturalnym.

Pomysłów jest wiele, a tego rodzaju żywność nie tylko jest sycącą, ale także dodaje energii i nie prowadzi do uczucia zmęczenia. Według Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego dieta ketogeniczna powinna być prowadzona pod ścisłym nadzorem specjalistów oraz rygorystycznie przestrzegana.

Ma doskonały wpływ na osoby cierpiące na cukrzycę typu II oraz otyłość. Jednak poprzez swoją specyfikę nie jest idealna dla każdego, dlatego tak ważne jest, aby przed jej rozpoczęciem wykonać niezbędne badania i skonsultować się z lekarzem oraz dietetykiem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ruch to zdrowie, czyli wstajemy z kanapy

Ograniczenie słodyczy, sięganie po zdrową żywność lub nawet dieta ketogeniczna to nadal za mało. Organizm, by pozbyć się kilogramów, potrzebuje ruchu. Dlatego, aby szybko schudnąć, warto połączyć zmianę nawyków żywieniowych z aktywnością fizyczną.

Wystarczy 30 minut dziennie każdego dnia, aby nie tylko poczuć różnicę, lecz nabrać ochoty na następne ćwiczenia. Jeśli chcemy zacząć delikatnie, można udać się na siłownię i bez względu na wagę rozpocząć spokojne spacery na bieżni, które z czasem zamienimy w lekki trucht, a nawet bieg.

Pamiętajmy także o odpowiednim nawodnieniu. Zamiast napojów, herbaty, czy soków sięgajmy po wodę. 

Więcej o: