Siemię lniane to superfood, który pomaga w odchudzaniu. Kluczowa jest jednak pora dnia i proporcje

Siemię lniane to doskonale znany składnik w diecie odchudzającej oraz cenne źródło błonnika, kwasów omega-3 i wielu witamin. Ten prawdziwy superfood warto na stałe wpisać do domowego menu - kluczowa jest jednak pora spożycia oraz odpowiednie proporcje. Dzięki temu uzyskamy pożądane efekty.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród domowych specyfików warto wyróżnić siemię lniane, czyli nic innego jak nasiona lnu. Ten banalny składnik pomoże zadbać o cerę, wspomoże układ trawienny, a także zmniejszy apetyt. Pożądany efekt uzyskamy dzięki sumienności w stosowaniu i spożywaniu o odpowiedniej porze dnia. 

Siemię lniane - superfood o zbawiennym działaniu

Siemię lniane to doskonale znany specyfik, który ma zbawienne działanie dla organizmu. Niewielkie ziarenka lnu wprowadzone do menu, są korzystne zarówno dla zdrowia, jak i dla urody - siemię lniany pozytywnie wpływa na wygląd włosów i paznokci, ale wspomaga także pracę układu trawiennego. 

Nasiona lnu można nabyć w postaci całych ziaren lub w formie zmielonego proszku. Dodawać je można niemal do wszystkiego - napojów, wody czy żywności. Kluczowe są jednak proporcje oraz pora stosowania. Jak się okazuje, możemy je spożywać rano, jak i wieczorem - wszystko zależy od preferowanego działania. 

Zobacz wideo Siemię lniane to samo zdrowie. Przekonaj się, dlaczego

Kiedy pić siemię lniane? Pora dnia ma znaczenie 

Decydując się na picie siemienia lnianego rano, wspomagamy pracę układu trawiennego. Małe nasionka zapewniają bowiem poczucie sytości i korzystnie działają na żołądek. Efektem jest zmniejszony apetyt, ustąpienie zgagi, bóli brzucha, czy zminimalizowanie ryzyka powstawania wrzodów i refluksu. Aby przygotować koktajl, wystarczy zalać siemię gorącą wodą i dokładnie wymieszać. W ten sposób powstanie gęsta, kleista konsystencja, gotowa do wypicia. 

Jednak nie tylko poranne stosowanie siemienia lnianego ma korzystne działanie. Ten składnik spożywany wieczorem rozwiąże problem zaparć i wspomoże pracę jelit. Jak się okazuje, superfood może rozwiązać także problem z zasypianiem. Wszystko dzięki substancji zwanej jako tryptofan, który pomaga w produkcji melatoniny. 

Stosowanie siemienia lnianego w ciągu dnia jest równie wskazane. Tego typu koktajl zmniejszy apetyt i dostarczy wiele cennych witamin. Warto podkreślić, że produkt można stosować również jako dodatek do posiłków. Świetnie sprawdzi się jako posypka na kanapki, sałatki czy zupy. 

Więcej o: