Pijesz wodę z cytryną? Uważaj, może ci zaszkodzić. Niektórzy powinni zrezygnować z tej praktyki

Picie wody z cytryną stało się trendem, który podbija internet. Ten prosty w przygotowaniu napój ma nie tylko orzeźwić, lecz dostarczyć witaminy C. Wiele osób uważa, że z powodzeniem może zastąpić poranną kawę, budząc nas do życia. Jednak czy każdemu służy taka praktyka? Okazuje się, że to nie zawsze zdrowe dla organizmu.
Zobacz wideo Zapach cytryny łagodzi u niektórych ból głowy

Picie wody z cytryną ma na celu nawadniać organizm oraz wspomagać procesy trawienne. Głównym jej zadaniem jest usuwanie nagromadzonych toksyn. Pojawiają się także teorie, że taka praktyka pozwala spalać tłuszcz, dzięki czemu pozbywamy się zbędnych kilogramów. Jednak czy to prawda i czy każdy może pić wodę z cytryną?

Kobiety mogą dać sobie wsparcie.Klub Nieudacznic rządzi! Nieformalna grupa kobiet przeciw przemocy

Nie pij wody z cytryną, czyli komu nie służy orzeźwiający napój

Wbrew powszechnej opinii, że picie wody z cytryną pozwoli nam szybko schudnąć, ten zwyczaj może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Po pierwsze sporządzona mikstura nie jest magicznym eliksirem, dzięki któremu nagle zaczniemy tracić kilogramy, a z pewnością nie spala tkanki tłuszczowej.

Szczególną ostrożność w jego spożywaniu powinny zachować osoby borykające się z refluksem lub wrzodami żołądka. Przypominamy, że sok z cytryny to nic innego jak kwas, który może powodować nudności, zgagę lub bóle brzucha, a także wracania pokarmu do przełyku.

Jak podaje portal health.com spożywanie nadmiernej ilości cytrusów może powodować migrenę. Odpowiada za to tyramina, występująca w cytrynie w dużym stężeniu, która może wywoływać bóle głowy.

Kwas cytrynowy wpływa niekorzystnie na zęby. Dlatego, jeśli koniecznie chcemy pić wodę z cytryną, warto użyć w tym celu słomki, dzięki czemu ochronimy szkliwo.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Julia Wieniawa sugeruje, że ma tanoreksję?Julia Wieniawa sugeruje, że ma tanoreksję

Picie wody z cytryną. Jak wpływa na organizm?

Choć sok z cytryny nie ma zdolności rozpuszczania tłuszczów, to jednak ma wiele zalet. Kiedy pijemy na czczo wodę z cytryną, przyspieszamy perystaltykę jelit, co może wspomóc walkę z zaparciami. Kolejnym plusem picia mikstury jest wzmocnienie odporności. Bogactwo witaminy C zwiększa zdolności organizmu w walce z patogenami.

Picie wody z cytryną spowalnia także wchłanianie cukrów z pożywienia. Dlatego, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, ta receptura może nam w tym nieco pomóc, ale tylko jeżeli będzie stanowiła dodatek do zdrowiej diety i aktywności fizycznej. Sama w sobie nie zwalczy problemu niechcianej wagi.

Więcej o: