Julia Wieniawa sugeruje, że ma tanoreksję. Uzależnienie od opalania może być groźne

Julia Wieniawa spędza wakacje na Mauritiusie ze swoją mamą. W mediach społecznościowych podzieliła się zdjęciami. Na jednym z nich sugeruje, że jest uzależniona od opalania. Tanoreksja to groźna przypadłość, która może powodować negatywne następstwa dla skóry.

Julia Wieniawa spędza wakacje na Mauritiusie. Pojechała tam w towarzystwie swojej mamy. Odpoczywa zażywając kąpieli słonecznych. W relacji, jaką opublikowała na instagramowym profilu daje do zrozumienia, że może dotyczyć jej problem tanoreksji, czyli uzależnienie od opalania. 

Zobacz wideo Khalidov dostał pytanie o swoje zdrowie psychiczne. Zaskoczył odpowiedzią

Julia Wieniawa kocha słońce i egzotyczne podróże. Tym razem wybrała Mauritius

Gwiazda uwielbia dalekie podróże i dzieli się na Instagramie zdjęciami z wakacji w jednym z najpiękniejszych miejsc świata. Tym razem wybrała Mauritius.

Wieniawa udostępniła w mediach społecznościowych kilka zdjęć z egzotycznych wakacji. Na jednym z nich pojawiła się wzmianka na temat tanoreksji:

Tanoreksja (z ang. 'to tan' – 'opalać się', ang. tanning dependence) – uzależnienie polegające na ciągłej chęci opalania się, najczęściej występujące u młodych kobiet.

Bruce Lee Tajemnicza śmierć Bruce'a Lee. Prawdopodobną przyczyną wypicie dużej ilości wody

Tanoreksja. Najczęstsze objawy uzależnienia od opalania 

Tanoreksja to nic innego jak uzależnienie od opalania. Pamiętajmy jednak, że kilkukrotne nadmierne opalanie nie oznacza od razu uzależnienia. Jeżeli ktoś pragnie za wszelką cenę mieć ciemniejszy kolor skóry niż ten, który może mieć podczas normalnego opalania, można mówić o tanoreksji. Jakie są jej objawy? Początkowo osoby uzależnione odczuwają strach przed utratą opalenizny. W tym momencie mogą popaść w obsesję i opalać się coraz częściej. Uzależniona osoba nieustannie myśli o tym, że jest zbyt blada i przestaje akceptować swój własny kolor skóry.

Domowy syrop z cebulą. Jak go przyrządzić i na co pomaga? Przyda się na nadchodzące mrozy Domowy syrop z cebulą. Na co pomaga i jak go przygotować?

Julia Wieniawa relacjonuje na Instagramie, jak spędza rajskie wakacje 

Najwyraźniej Wieniawa uwielbia się opalać. Na instagramowym profilu dzieli się z fanami relacją ze swojego wypoczynku. Jedno z udostępnionych przez gwiazdę zdjęć zostało podpisane słowami:

Nakarmię się słońcem i zaraz wracam.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: