Bliźniaki syjamskie urodziły się ze zrośniętymi klatkami piersiowymi. "To cud, że żyją"

Bliźniaki syjamskie, które przyszły na świat w Indiach, są ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla matki, ale również dla lekarzy. Okazuje się bowiem, iż niemowlęta są zrośnięte klatkami piersiowymi.
Zobacz wideo Anna Kournikova i Enrique Iglesias pokazali bliźniaki. Lucy i Nicholas są już naprawdę duzi

Bliźniaki syjamskie to przypadki spotykane na całym świecie. Dzieci bywają zrośnięte głowami, rękoma, pośladkami, czy inną częścią ciała. Jednak sytuacja, która spotkała pewną matkę w Indiach przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzieci, które się narodziły, były połączone klatkami piersiowymi.

Bliźniaki syjamskie zrośnięte klatkami piersiowymi. Trudny poród zwieńczony zaskoczeniem

Kiedy szostego października 2022 roku rozpoczął się poród jednej z pacjentek, kobieta uskarżała się na ogromny ból. Jednak nie wynikał on z przyczyn naturalnych. Według tureckiego portalu mynet.com Jitendra Nayak 23-letnia mama została przewieziona do szpitala. Podczas akcji porodowej okazało się, że widać dwie głowy, cztery ręce, cztery nogi, ale ciała są ze sobą zrośnięte. 

Jak podaje brytyjski portal "The Mirror", na nagraniu widać, jak dzieci ciężko oddychają w trakcie snu, a ich klatka piersiowa porusza się wyjątkowo szybko. 

Gdy ich ciała się splatają, obie głowy są lekko przechylone do tyłu, aby uniknąć zderzenia ze sobą

- czytamy na stronie mirror.co.uk.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bliźniaki syjamskie zrośnięte w klatce piersiowej. To szok dla mamy

Jak informują brytyjskie media, sytuacja, która wydarzyła się w Indiach, była szokiem dla wszystkich. Wszystko za sprawą faktu, iż podczas wielokrotnie wykonywanych badań USG nie wykryto żadnych nieprawidłowości. 

Lekarze również nie kryją zaskoczenia, ale dziwi ich inna kwestia. Chodzi o to, że dzieci przeżyły. Tego typu przypadki są rzadkością, a jeżeli występują, to najczęściej kończą się śmiercią. Jak informuje "The Mirror" pojawiają się pierwsze doniesienia, że dzieci zostaną poddane szczegółowej diagnostyce. Jednak to nie wszystko, zespół specjalistów podejmie się operacji rozdzielenia dzieci, jeżeli badania wykażą, że będzie to możliwe. 

Więcej o: