Sposób na ból zęba z dziurą. Najlepsze domowe sposoby, dzięki którym szybko poczujesz ulgę

Sposób na ból zęba z dziurą, który zadziała błyskawicznie, jest na wagę złota. W końcu każdy z nas chce jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnego uczucia i poczuć ulgę. Przedstawiamy więc domowe sposoby, które na pewno się sprawdzą!

Każdy, kto choć raz w życiu doświadczył bólu zęba, wie, jak to ogromny i nieprzyjemny ból. Nie zawsze mamy jednak możliwość, by natychmiast udać się do stomatologa, i musimy poradzić sobie sami. Ale jak? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Sposób na ból zęba z dziurą. Co zamiast tabletek przeciwbólowych?

Jeśli nie mamy tabletek przeciwbólowych lub chcemy wspomóc ich działanie innymi sposobami, to powinniśmy wypróbować jedną z tych propozycji. Na ból zęba doskonale sprawdzi się m.in. olejek goździkowy. Należy nasączyć wacik kosmetyczny dwoma kroplami olejku i przyłożyć do bolącego zęba.

Możemy postawić również na płukankę z soli i wody. Aby przygotować roztwór, należy wymieszać pół łyżeczki soli w szklance ciepłej wody i płukać usta w miejscu bólu. Można dodać również roztwór jodyny, która wzmocni działanie przeciwbólowe i przeciwbakteryjne. Jodyna sprawdzi się również jako okład na dziurę w zębie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na ból zęba możemy również zastosować płukankę z wody utlenionej. Należy jednak pamiętać, by jej nie połykać, ale wypluwać.

Domowe sposoby na ból zęba. Proste, ale skuteczne

Najprostszą metodą na złagodzenie bólu zęba jest okład z lodu. Pomocny jest on jednak przez krótki czas i trzeba jak najszybciej udać się do stomatologa.

Na ból zęba można wypróbować naparu z szałwii, którą stosuje się jako płukankę jamy ustnej. Słynie ona z działania  antybakteryjnego, przeciwbólowego i przeciwzapalnego.

Kolejnym domowym sposobem jest przygotowanie mikstury z czosnku i cebuli utartej z solą. Moczymy w niej wacik i przykładamy w bolące miejsce.

Więcej o: