Kolagen na stawy. Jak działa i czy faktycznie jest skuteczny?

Kolagen na stawy jest wykorzystywany wspomagająco w ich schorzeniach. Kiedy mamy niedobory, warto zacząć go suplementować. Występuje w postaci proszku, tabletek oraz maści. Regularne stosowanie preparatów z kolagenem może pozytywnie oddziaływać na układ kostno-stawowy, a pierwsze rezultaty przynosi już po 3 miesiącach stosowania.

Czysty kolagen na stawy

Czysty kolagen na stawy nie zawiera żadnych barwników ani konserwantów. Jest pozyskiwany z ryb słodkowodnych. Występuje w postaci proszku lub w tabletkach. Uważa się, że kolagen w proszku jest najlepszą formą z racji dużej wchłanialności do organizmu. Przyjmowany regularnie uzupełnia wszelkie niedobory i wspomaga stawy oraz kości.

Ból stawów bywa dokuczliwy i sprawia dyskomfort. Aby zmniejszyć jego nasilenie można regularnie przyjmować kolagen na stawy. Ma on działanie przeciwzapalne. Zmniejsza ból i przywraca mobilność stawom. Do kolagenu najczęściej dodaje się glukozaminę, która zwiększa skuteczność tego preparatu. Czysty kolagen na stawy ma najwięcej substancji aktywnych i uznawany jest za najskuteczniejszy. 

Kolagen do picia na stawy: jakie rezultaty przynosi?

Kolagen do picia na stawy wykorzystywany jest w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Regularne picie pomaga w zmniejszeniu bólu i uzupełnia niedobór tego białka w organizmie. Kolagen ma zdolność do odbudowy stawów i poprawia ich elastyczność. Pierwsze rezultaty terapia przynosi zwykle po 3 lub 6 miesiącach. Na rynku znajdziemy kolagen na stawy do picia w różnych formach. Mogą to być saszetki, tabletki musujące czy proszek. Forma nie jest ważna, najważniejsze, żeby kolagen był pochodzenia rybnego. Co więcej, picie kolagenu sprawia, że to białko szybciej się wchłania. Kolagen do picia na stawy najlepiej spożywać tuż po śniadaniu i po kolacji. Jeśli chodzi o dawkę, najlepiej w tej kwestii skonsultować się z lekarzem lub kierować się zaleceniami producenta.  

Picie kolagenu przynosi pozytywne rezultaty i jest skuteczne, ale jak każdy suplement diety może powodować również skutki uboczne. Do najważniejszych należą:

Przed przyjmowaniem jakiekolwiek preparatu z kolagenem ważne jest, aby zapoznać się z ulotką. Decyzja o suplementacji powinna być świadoma i skonsultowana z lekarzem. Żaden suplement nie jest bowiem w stanie zastąpić leczenia przez specjalistę medycyny.

Zobacz wideo Czy stawianie baniek leczy? [NaZdrowie]

Maść na stawy z kolagenem

Maść na stawy z kolagenem dostępna jest w każdej aptece. Specyfiki z tą substancją przeznaczone są dla osób, które zmagają się z problemami stawów. Ich działanie ma na celu wzmocnienie, regenerację oraz elastyczność. Maści działają przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. W miejscach bólu należy maść nałożyć i pozostawić do wchłonięcia. Maści są w stanie zmniejszyć ból, ale przynoszą ulgę tylko na chwilę. Konieczna jest więc wizyta u lekarza, który zdiagnozuje przyczynę problemu i dobierze odpowiednie leczenie.

Kolagen na stawy: opinie

Dolegliwości stawów nie są przyjemne i bywają bardzo dokuczliwe, dlatego w określonych przypadkach, najlepiej po konsultacji z lekarzem, warto suplementować kolagen na stawy. Kolagen pochodzący z ryb słodkowodnych przynosi najlepsze rezultaty ze względu na największą ilość substancji aktywnych. Według opinii użytkowników kolagen na stawy przynosi rezultaty, ale dopiero po dłuższym okresie stosowania - pierwsze następują dopiero po 3 lub 6 miesiącach od jego spożywania.

Zobacz też: Kolagenozy - przyczyny choroby, diagnoza, leczenie

Więcej o: