Bańki chińskie. Naturalna metoda walki z cellulitem i bólami kręgosłupa

Bańki chińskie to produkt coraz popularniejszy także w naszym kraju. Znany w Chinach od ponad 3000 lat masaż wykorzystujący podciśnienie, stosowany był powszechnie jako jedna z najstarszych metod lecznictwa. Jednak zakres oraz możliwości używania tej techniki są znacznie obszerniejsze. Zabiegi wykorzystujące bańki chińskie stają się coraz powszechniejsze, a jednym z powodów sięgania po nie jest chęć poprawy kondycji skóry.

Bańki chińskie na cellulit: czy są skuteczne?

Bańki chińskie to produkt, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem masażu próżniowego wykorzystującego bańki chińskie, jest zniwelowanie nierówności podskórnych zwanych potocznie "pomarańczową skórką". Cellulit jest następstwem nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej, objawia się zgrubieniami i nieestetycznym wyglądem skóry. Pomimo iż zmiany te dotykają ok. 90% kobiet, często są powodem kompleksów oraz obniżenia samooceny. Wykorzystanie baniek chińskich na cellulit pomaga walczyć z nim w domowym zaciszu, co czyni tę metodę wyjątkowo atrakcyjną. Bańki chińskie przeznaczone do masażu antycellulitowego wykonane są z silikonu lub gumy. Zabieg polecany jest w szczególności osobom, które prowadzą siedzący tryb życia oraz odczuwającym przemęczenie i stres.

Bańki chińskie. Efekty, jakich można się spodziewać

Regularnie używane bańki chińskie doprowadzają do rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Dzięki temu następuje skuteczniejsze wydalanie toksyn z organizmu oraz zmniejszenie obrzęków. Jakich jeszcze rezultatów można oczekiwać stosując bańki chińskie? Efekty, które są najbardziej satysfakcjonujące i oczekiwane przez użytkowników, to:

 • redukcja cellulitu,
 • wygładzenie skóry,
 • poprawa jej jędrności,
 • efekt relaksacyjny.

Bańki chińskie do twarzy: czy warto? Przeciwwskazania

Zakres korzyści masażu bańkami chińskimi nie kończy się wyłącznie na walce z cellulitem. Wykorzystując specjalne bańki chińskie do twarzy, które mają mniejszą średnicę podstawy, można samodzielnie wykonać intensywny masaż tej części ciała. Efekty, jakie można osiągnąć to m.in. likwidacja obrzęków i opuchlizny, poprawa kolorytu cery, a także widocznie ujędrniona i odmłodzona skóra. Masaż twarzy bańkami chińskimi przyczynia się również do redukcji bólu głowy oraz rozluźnienia mięśni, dzięki czemu ma także zastosowanie w redukcji zmarszczek.

Zobacz wideo Czy stawianie baniek leczy? [NaZdrowie]

Mimo, że wykorzystywanie baniek chińskich ogólnie uznawane jest za bezpieczne, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Wymienia się wśród nich:

 • występowanie gorączki,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja,
 • uszkodzona skóra lub stany zapalne skóry (także siniaki i opuchlizny),
 • hemofilia,
 • niewydolność krążenia (np. żylaki),
 • nadciśnienie tętnicze, 
 • ciąża,
 • zaawansowany wiek (powyżej 80 r.ż.).

Bańki chińskie na bóle kręgosłupa. Zastosowanie w lecznictwie

Zakres działania metody masażu próżniowego jest bardzo szeroki. Bańki chińskie sprawdzają się nie tylko w redukcji cellulitu i wygładzaniu skóry twarzy, lecz także znajdują zastosowanie w lecznictwie. Wiadomo, że ta specyficzna technika masażu jest przydatna przy leczeniu przeziębień, ale także korzystnie wpływa na łagodzenie bólów kręgosłupa. Mięśnie, które uciskają nerwy, powodują ogromny dyskomfort. Masaż nakierowany na redukcję bólu kręgosłupa działa relaksująco, powodując zmniejszenie się napięcia mięśniowego. Bańki chińskie na bóle kręgosłupa to rozwiązanie leczniczo-relaksacyjne, wykazujące dużą skuteczność.

Bańki chińskie: jak stawiać?

Na chwilę przed masażem bańkami, należy nasmarować skórę specjalnie przeznaczoną do tego oliwką, zawierającą składniki aktywne, które pomagają w walce z cellulitem. Aplikacja oliwki umożliwia łatwiejsze przesuwanie bańki po ciele oraz pozwala zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Istotne jest to, aby wiedzieć, w jaki sposób trzymać bańki chińskie i jak stawiać je odpowiednio, aby powietrze poprawnie się zassało. W tym celu należy chwycić obiema dłońmi bańkę, przystawić ją do skóry, a następnie nacisnąć górną część, pozbywając się powietrza z wnętrza. Po dociśnięciu bańki do skóry i rozluźnieniu uścisku, tworzy się podciśnienie, które zasysa skórę do środka. Masaż wykonuje się podłużnymi oraz kolistymi ruchami w kierunku serca. Należy pamiętać, aby nigdy po zassaniu skóry nie zostawiać bańki w jednym miejscu. Masaż należy wykonywać przez około 15–20 minut.

Bańki chińskie: efekty. Po jakim czasie będą widoczne rezultaty?

Czy warto stosować bańki chińskie? Efekty po jakim czasie będą widoczne? Te i wiele więcej pytań, zadaje sobie masa osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z masażu próżniowego. Niekwestionowanym atutem tego zabiegu są niemal natychmiastowe rezultaty. Już po pierwszym masażu można zauważyć różnicę. Masaż bańkami chińskimi uznawany jest za jedną z najszybszych metod radzenia sobie z cellulitem. Po tygodniu regularnego wykonywania zabiegów można zauważyć znaczącą poprawę wyglądu skóry. Zalecana seria zabiegów to od 10 do 20 dni, po których należy zastosować 3-dniową przerwę. Dla utrzymania efektu zabieg trzeba powtarzać raz w tygodniu.

Zobacz też: Korzonki: objawy, przyczyny. Jak długo trwa ból korzonków

Więcej o: