O czym może świadczyć ból głowy w skroniach? Gdy towarzyszy mu ten objaw, szybko idź do lekarza

Ból głowy w skroniach to dosyć dokuczliwy objaw. Mimo że zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, w niektórych przypadkach warto skonsultować się ze specjalistą.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ból głowy - 6 najczęstszych przyczyn

Skronie to symetryczne części mózgoczaszki, które są zlokalizowane w okolicach małżowiny usznej na wysokości czoła. Ból głowy w skroniach jest dosyć powszechną dolegliwością. Dotyka ona zarówno osoby młode, jak i starsze.

Ból głowy w skroniach - przyczyny

Zazwyczaj mówi się o kilku najczęstszych przyczynach bólu głowy w skroniach. Są to:

  • zmęczenie i osłabienie organizmu;
  • miesiączka lub owulacja;
  • silny stres;
  • nietolerancja na niektóre grupy pokarmów, na przykład nabiał, orzechy, miód, gluten.

Rzadziej taki ból jest symptomem świadczącym o chorobie. Może to być na przykład choroba układu krążenia, zakażenie wirusowe, nowotwór mózgu, czy choroba naczyń krwionośnych. Co ważne, w razie nawracającego bólu głowy w skroniach warto obserwować cały organizm i zastanowić się, czy dolegliwość nie idzie w parze z inną. To może zwiastować chorobę.

Ból głowy w skroniach - kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?

Mimo że ból głowy w skroniach to dokuczliwy objaw, najczęściej można go zniwelować poprzez zastosowanie leków przeciwbólowych. Jednak jeśli dokucza nam częściej niż zazwyczaj, a środki przeciwbólowe nie pomagają, warto odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu.

Jeśli lekarz nie odkryje przyczyny samodzielnie albo uzna, że wymaga ona pogłębionej diagnostyki i leczenia, powinien skierować nas do specjalisty - na przykład neurologa. 

Może cię także zainteresować:

Ból odcinka lędźwiowegoBól odcinka lędźwiowego. Skąd się bierze i jak go uniknąć? Kilka sposobów

Więcej o: