Olejek arganowy - co to jest i jak go wykorzystywać? Właściwości i efekty stosowania

Olejek arganowy to ceniony specyfik, który przydaje się zarówno w branży kosmetycznej, jak i spożywczej. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć, a także jak go stosować, by przynosił spodziewane efekty.

Co to jest olejek arganowy? Poznaj płynne złoto z Maroka

Co to jest olejek arganowy? Nie na darmo określa się go mianem "płynnego złota z Maroka". A skąd wzięła się taka nazwa? Drzewo arganowe, z którego się go pozyskuje, rośnie jedynie na tamtym terenie, a dokładniej w południowo-zachodnim Maroku, tam, gdzie okolica okazuje się półpustynna. Owoce drzewa arganowego przypominają trochę nasiona, wyłuskane z owoców oliwki. Uzyskiwany z nich olejek arganowy ma bardzo subtelny, lekko orzechowy zapach. Ceni się go ze względu na bogate właściwości prozdrowotne, a także upiększające.

Wyróżnia się dwa rodzaje oleju arganowego: kosmetyczny, który wytwarza się z surowych orzechów drzewa arganowego i spożywczy, powstający z orzechów poddanych procesowi prażenia. Ten drugi posiada ciemnozłoty kolor, a pierwszy dużo jaśniejszy.

Olejek rycynowy - zbawienie dla twojej twarzy i włosów. Zdjęcie ilustracyjne Olejek rycynowy - dowiedz się, jakie ma zastosowanie i dlaczego warto po niego sięgać

Olejek arganowy – jak stosować?

Wielu zależy na tym, by do swojej kosmetyczki dodać olejek arganowy. Jak stosować ten specyfik, by rzeczywiście pomagał? Co takiego ma w sobie olejek arganowy? Na co można go używać? Oto jedne z jego popularniejszych zastosowań:

  • forma specyfiku do twarzy – wieczorami można zaaplikować kilka kropel oleju na twarz, także w okolice pod oczami, w celu redukcji zmarszczek, może stanowić również dodatek do gotowego kremu do twarzy;
  • forma specyfiku do włosów – olejek arganowy może posłużyć za maseczkę do włosów, nakładaną raz w tygodniu lub codzienne serum, niektórzy stosują go też na noc (wciera się go wówczas w skórę głowy i końcówki włosów);
  • forma specyfiku do ciała – można stosować bezpośrednio po kąpieli, wmasowując olejek arganowy w skórę na całym ciele;
  • forma specyfiku do paznokci – olejek posłuży za serum, nakładane na łamliwe paznokcie. Należy stosować go codziennie, nakładając na trzydzieści minut na płytkę paznokcia;
  • jako specyfik do opalania – można smarować skórę zarówno przed opalaniem, jak i już po opalaniu;
  • jako specyfik do dłoni – olejek arganowy zastąpi krem nawilżający do suchych dłoni.
Zobacz wideo Dowiedz się też jakie zastosowania ma olejek rycynowy

Olejek arganowy – właściwości specyfiku

Trudno o cenniejszy naturalny specyfik niż olejek arganowy. Właściwości, które sobą przedstawia, są naprawdę różnorodne. Wśród nich znajdują się:

Olej z czarnuszki ma bardzo szerokie zastosowanie. Zdjęcie ilustracyjne Olej z czarnuszki: właściwości, cena. Na co pomaga olej z czarnuszki?

Olejek arganowy – efekty stosowania

Sporo użytkowników chwali sobie olejek arganowy. Efekty stosowania mogą się pojawić po różnym czasie – wszystko zależy tak naprawdę od tego, na co się go stosuje i co chce się osiągnąć. Zwykle trzeba na nie jednak trochę poczekać – przynajmniej dwa, trzy tygodnie, żeby zawarte w olejku cenne składniki mogły zacząć działać na Twój organizm.

Zobacz też: CBD - moc w konopiach. Co powinieneś o nim wiedzieć?

Więcej o: