18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Jak się całować? Porady jak przygotować się do pierwszego pocałunku

Jak się całować, aby osiągnąć poziom mistrzowski? Jak w każdym przypadku liczy się technika i praktyka. Zobacz, co warto wiedzieć, aby zostać mistrzem tej wyrafinowanej sztuki.

Całowanie. Czynność, która wyzwala hormony szczęścia

Całowanie to czynność, która towarzyszy ludziom od najmłodszych lat. Rodzice całują swoje dzieci, by wyrazić miłość i troskę, przedszkolaki obdarzają się buziakami na znak przyjaźni, przyjaciele całują się na powitanie, a członkowie rodziny podczas składania sobie nawzajem życzeń. Niemniej jednak całowanie jest także elementem wyrafinowanej gry między kochankami, która zazwyczaj prowadzi do zbliżenia. 

O całowaniu napisano już wiele - począwszy od naukowego podejścia do tematu, gdzie udowodniono, że czynność ta wyzwala w organizmie wyrzut dopaminy, czyli hormonu miłości aż po romantyczne poematy, które ukazują całowanie jako cudowny moment pozostający w pamięci człowieka na długi czas.

Całowanie jest jednak przede wszystkim czynnością o charakterze seksualnym i wiele osób od niego uzależnia to, czy obdarzy większym zainteresowaniem swojego partnera.

Jak się całuje i dlaczego jest to ważne?

To jak się całuje po raz pierwszy dziewczynę lub chłopaka, większość z nas zapamiętuje na całe życie. Jest to bowiem moment inicjacji, odtąd zazwyczaj zaczynamy odkrywać naszą sferę intymną, zaczynamy pozwalać sobie w tej kwestii na coraz więcej. Mamy także okazję do praktykowania tej trudnej technicznie czynności, a wiadomo, że im więcej ćwiczeń tym lepsze rozeznanie w temacie. 

Dlaczego całowanie jest ważne? Bo stymuluje ono niezwykle silnie nasz układ hormonalny. Zbliżenie ust powoduje zwiększoną produkcję dopaminy, ale też oksytocyny, które pośrednio wpływają także na pogłębienie naszej relacji z partnerem. 

Zobacz wideo Oksytocyna: hormon, który niszczy stałe związki?

Jak się całować z językiem? Garść porad

Całowanie może przyjmować różne formy: od niewinnych buziaków dawanych w policzek lub czoło, aż po głębokie i mocne całowanie z językiem. To ostatnie zazwyczaj towarzyszy nawiązaniu bliższego kontaktu fizycznego. Jak się całować z językiem, aby rozpalić swojego partnera?

Warto przede wszystkim postawić na ćwiczenia. Do nich można wykorzystać miękkie owoce (wtedy delikatnie poćwicz podgryzanie, które działa niesłychanie pobudzająco), własny nadgarstek (który jest niezwykle delikatnym miejscem, wrażliwym na bodźce) lub osobę, która zgodzi się być twoim partnerem do ćwiczeń. 

Jeśli planujesz całować się z językiem, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto pocałunek poprzedzić chwilą oczekiwania, która buduje pozytywne napięcie. Do samej czynności należy przystąpić powoli, bez stresu, który da się natychmiast wyczuć. Kiedy dojdzie do zbliżenia ust, nie atakuj natychmiast partnera językiem. Kieruj się instynktem i w miarę narastania doznań pogłębiaj pocałunek, aby finalnie umożliwić dotyk języków. 

Jak się całować? Instrukcja krok po kroku

Całowanie może odbywać się w różnych okolicznościach i przebiegać w różny sposób. Jak się całować jeśli chcemy wyrazić nasze głębokie uczucia? Wtedy pocałunek powinien mieć charakter niewinny, być delikatnym i subtelnym zbliżeniem warg po którym następuje chwila zawieszenia. Jeśli natomiast całowanie ma być wstępem do zbliżenia, wówczas pocałunek powinien być zdecydowanie głębszy, intensywniejszy, wymagający maksymalnego zaangażowania ze strony obojga partnerów. Niemniej jednak zabieramy się do niego tak jak w przypadku pierwszego pocałunku - powoli i spokojnie. W miarę kiedy narasta intensywność, możemy partnerowi zaproponować nieco zadziorności poprzez delikatne przygryzanie warg czy głęboką penetrację językiem. Wszystko jednak zależy od okoliczności i rytmu, jaki nadacie wspólnie temu zbliżeniu. Warto w całowaniu pozwolić sobie na odrobinę spontaniczności. 

Całowanie - instrukcja dla początkujących

Jak się całować? Instrukcja całowania nie istnieje, ale na szczęście każdy ma ją zakodowaną w głowie. Całowanie wyzwala bowiem w nas pokłady energii i pozwala kreatywnie podejść do tematu. Najważniejsze jest jednak to czy partnerzy będą potrafili znaleźć wspólny rytm, a co za tym idzie czy czynność ta przyniesie im obojgu radość i satysfakcję. 

Jak nauczyć się dobrze całować? Sprawdzamy

Jak nauczyć się dobrze całować? Należy tej czynności poświęcić wiele godzin. Bez wątpienia najlepsze efekty przyniesie praktykowanie tego przyjemnego rytuału z wybranym partnerem, który będzie budził w nas pozytywne uczucia, ale też pożądanie. Jeśli nie jest to możliwe, pozostaje nam wybrać przedmioty dostępne pod ręką: owoce, warzywa, pluszowe misie, własne części ciała itd.

Zobacz też: Po jakim czasie idziemy ze sobą do łóżka?

Więcej o: