Znamy Biologiczną Bzdurę Roku 2019. Na podium m.in. Wojciech Cejrowski

Pamiętacie wypowiedź Ewy Kopacz o dinozaurach? Słowa byłej premier zostały uznane za Biologiczną Bzdurą Roku 2019.

W styczniu ubiegłego roku Ewa Kopacz wystąpiła w programie "Fakt Opinie". W czasie rozmowy była pytana m.in. o zatrzymanie Bartłomieja Misiewicza oraz taśmy Kaczyńskiego. Kopacz postanowiła udowodnić, że polityczna presja ma sens. Jako przykład podała ludzi, którzy rzucali kamieniami w... dinozaury. 

Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać

- powiedziała w rozmowie z Agnieszką Burzyńską.

Biologiczna Bzdura Roku 2019

Dzięki wypowiedzi Ewa Kopacz zwyciężyła w internetowym głosowaniu na Biologiczną Bzdurę Roku 2019 roku. Słowa byłej premier zdobyły aż 41,2 procent głosów. 

Drugie miejsce (15 procent głosów) otrzymał facebookowy profil organizacji Dziewuchy Dziewuchom. W tym przypadku kontrowersję wzbudziła wypowiedź o tym, że "otyłość nie jest przyczyną chorób" (autorki informację sprostowały). Z kolei trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Cejrowskiemu, który stwierdził, że szczepionki zawierają trucizny i zabijają (13,6 procent głosów). 

Zobacz wideo

Plebiscyt organizowany jest od kilku lat przez serwis totylkoloteria.pl. Na początku roku nominowane są najbardziej absurdalne wypowiedzi znanych osób z ostatnich miesięcy. Muszą dotyczyć wiedzy naukowej. W głosowaniu może wziąć udział każdy. W tegorocznej edycji oddano 52 480 głosy.

Może cię także zainteresować: Znamy Biologiczną Bzdurę Roku 2017. Na podium cyborgi i smalec Lewandowskiej >>

Więcej o: