Znamy Biologiczną Bzdurę Roku 2019. Na podium m.in. Wojciech Cejrowski

Pamiętacie wypowiedź Ewy Kopacz o dinozaurach? Słowa byłej premier zostały uznane za Biologiczną Bzdurą Roku 2019.

W styczniu ubiegłego roku Ewa Kopacz wystąpiła w programie "Fakt Opinie". W czasie rozmowy była pytana m.in. o zatrzymanie Bartłomieja Misiewicza oraz taśmy Kaczyńskiego. Kopacz postanowiła udowodnić, że polityczna presja ma sens. Jako przykład podała ludzi, którzy rzucali kamieniami w... dinozaury. 

Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać

- powiedziała w rozmowie z Agnieszką Burzyńską.

Biologiczna Bzdura Roku 2019

Dzięki wypowiedzi Ewa Kopacz zwyciężyła w internetowym głosowaniu na Biologiczną Bzdurę Roku 2019 roku. Słowa byłej premier zdobyły aż 41,2 procent głosów. 

Drugie miejsce (15 procent głosów) otrzymał facebookowy profil organizacji Dziewuchy Dziewuchom. W tym przypadku kontrowersję wzbudziła wypowiedź o tym, że "otyłość nie jest przyczyną chorób" (autorki informację sprostowały). Z kolei trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Cejrowskiemu, który stwierdził, że szczepionki zawierają trucizny i zabijają (13,6 procent głosów). 

Plebiscyt organizowany jest od kilku lat przez serwis totylkoloteria.pl. Na początku roku nominowane są najbardziej absurdalne wypowiedzi znanych osób z ostatnich miesięcy. Muszą dotyczyć wiedzy naukowej. W głosowaniu może wziąć udział każdy. W tegorocznej edycji oddano 52 480 głosy.

Może cię także zainteresować: Znamy Biologiczną Bzdurę Roku 2017. Na podium cyborgi i smalec Lewandowskiej >>

Więcej o:
Komentarze (107)
Znamy Biologiczną Bzdurę Roku 2019. Na podium m.in. Wojciech Cejrowski
Zaloguj się
 • tigr

  Oceniono 75 razy 55

  Mimo całej swej sympatii dla Pani premier.... ale należało się zwycięstwo jak dinozaurowi buda ;)

 • jottsp

  Oceniono 37 razy 23

  ja bym dal Jedraszewskiemu (abp.) za tezę o "ekologizmie" - ze ów jest sprzeczny z katolicyzmem

 • antyprzeciwnik

  Oceniono 33 razy 17

  Przez kwestię dinozaurów nikt nie zwrócił uwagi na jeszcze bardziej zabawną bzdurę: "Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać". Załóżmy, że nie chodziło o dinozaura, ale takiego mamuta. Jak p. Kopacz wyobraża sobie polowanie, w którym przez miesiąc lub dwa myśliwi rzucają kamieniami w mamuta, aby go osłabić, a na koniec przystępują do ataku z dzidami. Polowanie trwające 2 miesiące... Wioska dawno by już wymarła z głodu w oczekiwaniu na tego nieszczęsnego mamuta.

 • hubert.fun

  Oceniono 25 razy 15

  KK dalej twierdzi, że kobieta powstała z żebra Adama. Więc co się czepiacie dinozaurów, przynajmniej przyznała, że istniały :) Bo wg KK to ich wcale nie było. Swoją drogą to czy książka Darwina jest dalej na liście ksiąg zakazanych? Bo Kopernik od niedawna już nie.

 • herman_witt

  Oceniono 17 razy 13

  Problem polega na tym ,że Kopacz mówiąc dinozaury(hehehe , to było śmieszne) pewnie miała na myśli mamuty, a Cejrowski mówi o szczepionkach na serio......

 • sluchaj_bej

  Oceniono 36 razy 12

  Poziom niezaleznej. Kopaczowa wygrala, a w tytule Cejrowski. Otrzasnijcie sie.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 37 razy 11

  A najlepsze, że Ewa Kopacz jest lekarzem z wykształcenia. Wyobrażacie sobie lekarza, który opowiada, że ludzie rzucali kamieniami w dinozaury? To daje pogląd na poziom polskiej edukacji.

 • lilek6

  Oceniono 20 razy 10

  Kopaczowa po prostu się pomyliła, a Cejrowski wprowadza celowo w błąd i skutki jego wypowiedzi są bardziej szkodliwe niż jakieś tam dinozaury czy mamuty w ustach byłej premier.

 • face42

  Oceniono 18 razy 10

  nie szczepionki,
  jedną z najpiękniejszych trucizn jest sam Cejrowski ze Śmietnika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX