Komentarze (320)
Bezwzględnie, cynicznie, bez żadnych skrupułów. Tak się doi chorych na raka w Polsce [LIST]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bronek176

  Oceniono 16 razy 16

  Przykład w ogłupieniu Polaków daje polski episkopat organizując na stadionach sportowych zloty czarowników-uzdrowicieli

 • elazurek75

  Oceniono 14 razy 14

  Ostatnio na face reklamowali środek na odchudzanie- same pozytywne opinie, konta wyglądały na uzywane od lat. Reklama powtarzał się kilka razy i te same osoby występowały albo jako odchudzona, albo jako ktoś z rodziny odchudzonych. Gdy napisałam, że ta i ta osoba jest fałszywa zostałam zbanowana.

 • elemir

  Oceniono 20 razy 14

  Nie tylko chorych na raka.
  Od czasu "przemian demokratycznych" zrealizowanych we współpracy z "ludźmi honoru" i "autorytetami moralnymi" doi się wszystkich, którzy są "niżej" i nawet nie zrozumieli, że dawno temu zostali tanio sprzedani.

  Byłem ZAWSZE w opozycji wobec śmiesznego reżimu PRL,
  ale to co się obecnie wyprawia w tej nieszczęsnej krainie
  czy to pod hasłami "nowoczesności" i "przemian obyczajowych"
  czy pod hasłami "jedności Narodu skupionego przed Cudownym Obrazem"
  woła o pomstę do nieba.
  Ludzie w tej krainie doszczętnie oszaleli.

 • rkkrakoww

  Oceniono 19 razy 13

  Problem jest taki ze jak lekarz tlumaczy kolejnemu pacjentowi ze nie nalezy brac zadnych suplementow z internetu w czasie chemii bo moga zaburzac jej dzialanie i kolejny madry lacjent oskarza go o spusekz firmami farmaceutycznymi i inne tym podobne bzdury to sie temu onkologowi przestaje chciec debilom cokolwiek tlumaczyc.

 • heureuse_beauty

  Oceniono 14 razy 12

  Naciągacze zwyczajnie wykorzystują niedoskonałą (eufemizm) służbę zdrowia w tym i zawodnej często big pharmy. I to się nie zmieni. Ktoś kto się spotkał z okropnym traktowaniem u lekarza, czy w szpitalu, będzie świetnym materiałem na klienta różnej maści uzdrawiaczy, wśród których są i lekarze i pielęgniarki, zainteresowani głównie zyskami.

 • zdziwiony6

  Oceniono 11 razy 11

  Do tej samej kategorii zaliczyć trzeba ludzi takich jak słynny ojciec Barabara, który uzdrawiał na stadionie w Warszawie.

 • byann

  Oceniono 11 razy 11

  I jeszcze ten szarlatan i oszust "doktor" Burzyński z Teksasu.

 • jozinzpolski

  Oceniono 15 razy 11

  Szanowna autorko
  Zdarzyło mi się kiedyś użyć prywatnych znajomości aby uratować komuś życie. W ramach wdzięczności uratowany zafundował mi wizytę u przemiłej pani prokurator. Szczęśliwie było to jeszcze w czasach, gdy kariery nie robiło się na zamykaniu lekarzy więc w sumie skończyło się to dla mnie nieszkodliwie (oraz dla moich znajomych zaangażowanych w cała sprawę, ale pewne układy są już nie do odtworzenia)
  Od tego czasu uprzejmie informuję o moim punkcie widzenia - a pacjent może z mojej sugestii skorzystać - lub nie. Śpię spokojnie, zwiedzam egzotyczne kraje i żyje mi się całkiem przyjemnie.
  Dobrze zapamiętałem lekcję sprzed wielu lat - jeśli chcesz mieć miękkie serce - to musisz mieć twarda dupę, bo zaraz ktoś cie w nią kopnie.
  A co do artykułu - cóż, skoro SUWEREN woli inwestować w Air Kuchciński, termy ojca Tadeusza czy Dudapomoc (zamiast we wczesną diagnostykę, sensowne leczenie, rozwiniętą opiekę paliatywną czy wsparcie psychologiczne dla rodzin) - to - ani ja, ani ty tego nie zmienimy.

 • arkusza

  Oceniono 12 razy 10

  Wiele ludzi wie że homeopatia/biorezonans/wróżki/spirulina to oszustwo - ale nawet najbardziej racjonalny człowiek jest świadomy że "wiem" w tym zdaniu oznacza "jestem w 99,99% przekonany". Dlatego tak ciężko jest powiedzieć zdesperowanej osobie że jej ostatnia nadzieja to zwykłe marnotrastwo pieniędzy - możemy wiedzieć że te metody jeszcze nigdy nikogo nie wyleczyły - ale zostaje te 0.001% szansy że tym razem się uda...
  W liście uderzyło mnie jedno zdanie "Byłam beznadziejnym przypadkiem, więc uważałam, że nie mogę zrujnować finansów rodziny." - mogę tylko pogratulować odwagi, niewiele ludzi tak potrafi, a to jedyny sposób na uniknięcię oszustów.
  Dziekuję za intersującą wypowiedź :)

 • euphoria19

  Oceniono 19 razy 9

  Chorzy są ludzie, którzy dają się na to nabierać. Nie dlatego, że mają raka, ale że boję się śmierci. Po prostu.

 • adashofman1

  Oceniono 8 razy 8

  Tego procederu nie da się powstrzymać bo nie można ludzi zmusić do leczenia a istnieje całkiem niemały odsetek takich którzy wolą wierzyć w swoje marzenia/ urojenia niż w fakty. Wiedza jest powszechnie dostępna, nie żyjemy w dyktaturze która blokuje dostęp do faktów - jeżeli ktoś chce medycyny alternatywnej to go trzeba po śmierci zakopać i tyle.

 • zdziwiony6

  Oceniono 7 razy 7

  Możemy spać spokojnie, bo niedawno obecny minister zdrowia na Jasnej (albo Jeleniej) Górze zawierzył polskich pacjentów Maryji.

 • shtalman

  Oceniono 7 razy 7

  Skoro panowie w czarnych sukienkach doją ile wlezie tę ciemnotę z tępymi wolskimi ryjami od 1000 lat, to dlaczego inni nie mogą?

 • aistionnelle

  Oceniono 6 razy 6

  Świetny tekst.Dokładnie tak to działa.Pzrerazęnie i lęk są w stanie wywołać wiarę we wszystko .Najgorsze w tym wszystkim jest brak etyki właśnie.Brak hamulców: wmawianie choremu, ze cudowny preparat pomoże bo jest oczyszczony, unikalny, naturalny.Skoro taki jest czemu jego producent nie sprzedał patentu międzynarodowemu koncernowi i nie zarobił miliardów zamiast kilku(nastu ) tysięcy.Bawią się w ten biznes także naukowcy -niektórzy dyskretnie- sprzedając witaminę C i wyciąg z buraka za 100 złotych bo jest "naturalna" i "ekologiczna ".Inni mniej dyskretnie robiąc z siebie głupków, machając wahadełkiem i zamiast kazać pacjentowi, który przyszedł na "zabieg " natychmiast wrócić do lekarza i podjąć chemioterapię, każą wyrzucić mikrofalówkę oraz usunąć kanty z mieszkania (bo emitują promienie) i założyć pierścień Atlantów na palec, bo chroni przed wspomnianymi złymi energiami

 • azalka12

  Oceniono 8 razy 6

  Gdzie w tym całym procesie jest Ministerstwo Zdrowia? Nie prowadzi żadnej edukacji, nie refunduje leków. Dlaczego w Polsce będąc chorym onkologicznie trzeba ratować się samemu pomimo płacenia wysokich podatków na służbę zdrowia, a w EU chory ma refundację?
  I jeszcze uwaga - GW podnosząc temat mamienia chorych złudzeniami i oszukiwaniem 'naturalnymi' metodami leczenia nowotworów, na tej samej stronie zamieszcza reklamę 'odkwaszania' organizmu! Nie ma czegoś takiego jak 'zakwaszenie' organizmu szanowna redakcjo!

 • kosow

  Oceniono 5 razy 5

  Mój kolega też wierzył w witaminę C. Uważał że lekarze się nie znają (operacja - chemioterapia ), a po witaminie guz miał zniknąć samoistnie. Jak uwierzył w lekarzy było za późno. Szkoda

 • evident

  Oceniono 5 razy 5

  Dpi rząd doi każdy cwaniaczek. Ciemnego ludu u nas nie brak.

 • cud_malina

  Oceniono 5 razy 5

  Bezwzględnie, cynicznie, bez żadnych skrupułów. Tak się doi chorych w Polsce. WSZYSTKICH chorych.

 • wqcyzx

  Oceniono 9 razy 5

  Gejzeta stale zamieszcza reklamy ziółek na robaki (nigdy wszakże nie podając na jakie...).
  Co to jest jak nie ohydne żerowanie na przygłupich?

 • animus88

  Oceniono 13 razy 5

  Jeśli ktoś daje się doić, to zawsze będzie ktoś inny, kto z tego skorzysta. Hunt or be hunted.

 • hubag

  Oceniono 4 razy 4

  Każdy ma prawo wyboru. Pamiętajcie jednak, że wlewy z wit.C też bardzo niszczą żyły, a bez żył żadnej chemii się już nie weźmie.

 • xsawer

  Oceniono 4 razy 4

  Najskuteczniejszym lekiem na wszystko jest modlitwa i msza intencyjna za "co łaska", ale ludzie dają nie mniej niż...

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 24 razy 4

  Obrzydliwy proceder, równie jak branie łapówek przez onkologów.

 • rumpa

  Oceniono 3 razy 3

  Płacą za nadzieję.

  Pan, któremu jeden rok z mamą nie wystarcza - masz rację, koleś, zmarnuj go na szukanie nieistniejącego leku, zamiast z nią po prostu być , może spełnić jej ostatnie marzenia. To mógłby być piękny czas, a sam na własne życzenie zamienisz go w koszmar niespełnienia.

  Ludzie umierają, pytanie, jak. Bardziej niż - kiedy.

 • mechantloup

  Oceniono 3 razy 3

  Oddział onkologii łódzkiego szpitala im. Kopernika. Na trawniku, chodniku, parkingu, WSZĘDZIE, krążą oszuści i naciągacze z ulotkami magicznych leków i zabiegów, które "leczą " sraczkę, raka, katar, przerwany rdzeń kręgowy. Sytuacja znana od lat. I nikt nic z tym nie robi.

 • hong2

  Oceniono 11 razy 3

  Ja sie smierci nie boje I nie zamierzam leczyc. Trzeba umiec przyjac swoj los, to nikt nie bedzie was robic w bambuko.

 • koncentracjamiary

  Oceniono 3 razy 3

  Myślenie racjonalne nie jest w Polsce przesadnie popularne, w świecie nauki każda teoria jest falsyfikowana i dopiero pozytywne rozstrzygnięcie wszystkich wątpliwości może zadecydować o jej przyjęciu. Podobny schemat rozumowania warto stosować na codzień, to znaczy pomyśleć dlaczego zachwalana metoda leczenia mogłaby nie zadziałać.

 • deco.derr

  Oceniono 11 razy 3

  To wynika tylko z tego, ze Polacy to narod prostych, tepych potomkow glupiego chlopstwa.
  Naiwna, uparta glupizna nigdy nie wyjdzie z ich porow, nawet nad samym grobem. To nie pomoze ani czas ani uplyw pokolen.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy 2

  "Uleczenia" to wyjatkowe pole dla zarobienia kasy dla wszelkich hochsztaplerow (z koscolkowymi wlacznie). Nadzieja w wyleczenie umiera ostania.

 • pieknyjaro69

  Oceniono 4 razy 2

  Głupie gadanie. Przyczyna jest zupełnie inna- absolutna niewydolność państwowej polskiej służby zdrowia. Pacjenci są zmuszeni do poszukiwania możliwości leczenia na własną rękę.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 2

  Ja tam mam pakt z zona. W razie czego wyciagnac wtyczke z gniazdka i spalic.

 • niktalboktos

  Oceniono 5 razy 1

  Zgoda, rak to powazna choroba która często kończy się śmiercią. Gdyby ta pacjentka zmarła po chehmioterapii czy ktos by się dziwił? Raczej nie, nie bylby to zresztą ciekawy temat do artykułu, przeciez każdy wie ze chemia zdrowa nie jest... Obecnośc "cudownych wynalazków" na rynku leczenia raka wynika tez i z tego ze klasyczne metody leczenia są często słabe (choc czasami jednak się sprawdzają...).

 • poszum

  Oceniono 9 razy 1

  Idiotyczny tytul insynuujacy ze tego rodzaju procedery maja miejsce tylko i wylacznie w Polsce. Tymczasem maja miejsce gdziekolwiek i wszedzie na swiecie.

 • lucifer

  Oceniono 5 razy 1

  o, prosze, jakas prawda
  to tak rzadkie ze zaskakujace

 • nereus1

  0

  To po prostu propaganda srodowisk lekarskich i przemyslu farmaceutycznego. Na raka pomaga witamina B17

 • camaretto

  0

  Albo wypieprzyli lekarza, który "leczył", niby tak samo jak inni, ale źle? A jenak siękręci, z jakichśpowodów nietórzy z mojejrodziny, leczeniprzeztych "dobrych", ba, co gorsza sławnych - chirurgów,speców od naświetlań,ja sama pomagałam w przestawieniu diety, brałam też uznane oficjalnie za lek Vilcacorę, jadłam "trującą" amigdalinę razem z "zakazanymi tu pestkami, a mama - chora 20 lat naraka piersi ...żyli dłużej, ba ,mieli się całkiem nieźle. Zostali "skazani na ...wyleczenie, 20 lat wystarczyło, żeby Instytut Onkologii nie chciał podjąć walki z ...przerzutem do kści. Ale cez z Czernobyle nie chciał czekać. Mama została jednak przewieziona przeze mnie na pogotowiu na zabieg ... wyciągania wody z płuc. Okazało siępo zbadaniu przez pogotowie , że podejrzany stanw iązał się z ...niezbadaniem pacjenta przez lekarza. Znówto samo, najciemniej było pod latarnią, pierwszy raz została "spaprana" przez rodzinnego. Mój przyjaciel z drobnokomórkowym miał bodajże guza widocznego już nazewnątrz, słabo chodził, ale RTG było wg.lekarzy "czyste",brat został po śmierciparęmiesięcy później lekarzem - radiologiem, sądzę że dobrym. Inna koleżanka, też lekarz, uratowała mamę swoją...chemią. Tyle, że co miesiąc przetaczała jej krew. Jeszcze jajek?Kotek moj teżdostał Vilcacorę, antybiotyk, jod z wodą, lizał krew chorego zwierzęcia,alejest - jak i ja,zdrowy. Wierzymy, owszem, w szczepionki,w doświadczenia kolegówmoich, biologów,nad komórkami nowotworowymi, ale nie w idiotyzmy, szkodliwe niekiedy. Sama jestem bioterapeutą - zawodowcem, ale niektórych oszustów też bym zmknęła, natychmiast. Dla speca - takaenergia, czy jej symptomy JEST odczuwalna, ale dla oszusta -JEST ignorowana. Ludzie, to nie "cudowności "leczą tu cokolwiek. Ale i rozsądek.

 • kroliklesny

  0

  Niestety, prawda az do bolu. Gdy moja zona umierala, balwan jakis oferowal cudowny lek i gadal, ze ON gwarantuje, ze lek ten pomoze. Ledwie tesciowa powstrzymalem przed kupnem badziewia. Czy jakbym hyenie handlarzowi dal w leb, Sad by mnie skazal, czy uniewinnil?!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedyś coś czytałem o wlewach dożylnych witaminy C, ale to robiono na zalecenie lekarza, dla wzmocnienia organizmu podobno, DODATKOWO a nie zamiast, więc pomimo iż ponoć wit. C nie pomaga jak ktoś tam odkrył na nic, to może jednak po coś to lekarze wspomagająco stosują czasem? Bo oprócz leczenia dobre i potrzebne jest też wzmocnienie, choćby bardzo bogata dieta, by organizm miał siłę walczyć.

 • gama01

  Oceniono 8 razy 0

  Nie demonizujmy witaminy C ani innych terapii, wystarczy poczytac albo zadac kilka prostych pytan, a nie lykac wszystko jak pelikan. U mnie w rodzinie tata bral chemie, po ktorej fatalnie sie czul. Potem terapia immunologiczna, ktora nie zadzialala w ogole. Bral dozylnie witamine C, ale lekarz nam bardzo wyraznie powiedzial, ze ona nie leczy, tylko wspomaga odpornosc. A po chemioterapii to wlasnie te dawki witaminy C pomogly Tacie wrocic do stanu uzywalnosci i nie lapac kazdego wirusa. Wiec mimo ze tonacy chwyta sie brzytwy, nie wylaczajmy myslenia i do wszystkiego nalezy podchodzic racjonalnie.

 • princepinot

  Oceniono 8 razy 0

  W polsce szpitale tez dzialaja podobnie i przeprowadzaja zabiegi o bardzo watpliwej skutecznisci, mogace pogorszyc zdrowie, nie informujac pacjenta o tym co moze sie wydazyc.
  Na przyklad bardzo znany warszawski szpital przyjmuje pacjeta z udarem mozgu. Pacjeta w sniegu znalazl przechodzien.
  Pacjent jest przytomny, ale ma czesciowy niedowlad. Szpital nie wie jak dlugo pacjent lezal w sniegu, a mimo to podaje mu srodek na “przepchanie”, ktorego nie wolno podawac po uplywie okreslonego czasu i ktory w wielkim procencie moze spowodowac smierc. Pacjent umiera. W internecie mozna znalezc artukuly pani profesor o podawaniu preparatu po uplywie czasu ktory jest w przepisie. Czyli robimy badania na ludziach.
  Drugi szpital podaje pacjentowi preparat z komorek macierzystych zamiast pacjenta operowac. Zgoda nowa metoda, tylko ze pacjent jest po 80 roku zycia.tez doswiadczenia za ktore pacjent placi po kilku latach.

 • doomicella

  Oceniono 1 raz -1

  Umierają także chorzy leczeni przez klasycznie kształconych lekarzy. Dlaczego autorka nie zapyta, i co? pacjent zmarł, a szpital nadal funkcjonuje?

 • maxstirner

  Oceniono 3 razy -1

  Jeżeli juz nic nie działa, a pacjent tego psychicznie potrzebuje to co za problem
  Jeżeli dana opcja nie szkodzi i nie wykończy finansowo to w porządku. A na wczesniejszych etapach nie może zastępować leczenia tradycyjnego. I tyle.

 • dajmonion888

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego autor nie ujawnia swojego nazwiska? Włodek Derlacki

 • rstipes

  Oceniono 7 razy -1

  Gdybym byl w takiej sytuacji to rozwalilbym morde takiemu konowalowi o kraweznik. Wiecej mialaby z tego ludzkosc pozytku niz z mojego o pare lat dluzszego zycia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX