Anja Rubik walczy z ukąszeniami po komarach za pomocą... papierosów. To bardzo brutalna metoda

Anja Rubik pokazała na Instagramie, jak radzi sobie z ukąszeniami po komarach. Top modelka wybrała dość radykalne i brutalne rozwiązanie - przypala je bowiem papierosami. My zdecydowane nie polecamy tej metody. Mamy za to dla was inne sprawdzone, domowe sposoby na uciążliwe ukąszenia komarów.
Zobacz wideo

Lato to nie tylko błogi odpoczynek na plaży, kąpiele w ciepłej wodzie czy grillowanie na świeżym powietrzu. Ich nieodłącznym elementem niestety są również znienawidzone komary. Potrafią zepsuć każdą, nawet najpiękniejszą wakacyjną chwilę. Jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Jak się okazuje, problem dotyka nie tylko zwykłych śmiertelników, lecz także gwiazdy.

Anja Rubik, która przebywa obecnie na rajskich wakacjach, postanowiła podzielić się swoją dość zaskakującą i radykalną metodą na komary. Polska modelka pokazała na Instagramie, jak miejsce po ukąszeniu owada... przypala papierosem.

Anja Rubik pokazała, jak radzi sobie z ugryzieniami po komarach. Przypala je papierosemAnja Rubik pokazała, jak radzi sobie z ugryzieniami po komarach. Przypala je papierosem fot. Screen: Instagram/anja_rubik

Tak sobie radzę z ugryzieniami komarów. Letnie triki

- napisała modelka.

Przyznacie, że jest to dość brutalny sposób. Zdecydowanie nie rekomendujemy sprawdzania go na własnej skórze. Na szczęście jest wiele innych mniej drastycznych, domowych metod, które skutecznie pomagają złagodzić dolegliwości po ukąszeniu komara.

Komary: domowe sposoby na ugryzienia

Domowe sposoby na ugryzienie komara to przyłożenie w to miejsce plasterka cytryny lub ziemniaka. Można zrobić okład z wody z sodą lub zwykłą solą kuchenną. Rankę warto - zwłaszcza dzieciom - przemyć spirytusem salicylowym.

Przed wakacjami warto też nabyć profesjonalne środki po ukąszeniu komarów, dostępne np. w maściach i żelach. Dzięki zawartości mentolu lub środków przeciwhistaminowych złagodzą swędzenie i uśmierzą ból, jeśli zawierają np. benzokainę. Preparaty zawierające octanowinian glinu zmniejszą obrzęk.

Próbujesz łagodzić objawy alergii wapnem? To nie pomoże

Pogryzione przez komary osoby, które mają skłonność do reakcji uczuleniowych, często ratują się również piciem rozpuszczonego w wodzie wapna. Tymczasem specjaliści z Akademii Medycznej w Warszawie dowiedli, że nie łagodzi ono objawów uczulenia, a co więcej może nawet szkodzić. Skuteczność wapna okazała się porównywalna do placebo (zastosowania środka obojętnego dla zdrowia).

Wapno nie działa, ale to nie jest jedyny powód, dla którego badacze nie zalecają jego stosowania. Jeśli po zastosowaniu go zażyjesz środek leczniczy o udowodnionym działaniu przeciwalergicznym, blokujący histaminę, odpowiedzialną za reakcję alergiczną, np. lek kortykosteroidowy, musisz liczyć się z efektem słabszym niż zwykle.

Więcej na ten temat:

Więcej o: