Dziewięciolatek słyszał w uchu brzęczenie. To kleszcz wbijał się w jego błonę bębenkową

Chłopiec ze Stanów Zjednoczonych skarżył się na brzęczące dźwięki w uchu. Lekarze odkryli u niego kleszcza, który wbił się w błonę bębenkową pacjenta. To rzadki przypadek. Pajęczak został bezpiecznie usunięty, a 9-latek nie miał żadnych komplikacji zdrowotnych.

Dziewięcioletni chłopiec z Connecticut (Stany Zjednoczone) trafił do lekarza, ponieważ uskarżał się na dziwne uczucie w prawym uchu. Ponadto twierdził, że kilka dni wcześniej słyszał w nim odgłosy brzęczenia. Nie narzekał przy tym ani na ból, ani na jakiekolwiek problemy ze słuchem. Podczas badania lekarze znaleźli w uchu chłopca kleszcza. Martwy już pajęczak wbity był w błonę bębenkową. W miejscu wbicia wytworzył się stan zapalny.

Chłopiec miał kleszcza wewnątrz ucha

Ten nietypowy przypadek został opisany w "The New England Journal of Medicine", gdzie można również zobaczyć zdjęcie kleszcza wbitego w błonę bębenkową chłopca. Dr David Kasle, otolaryngolog ze szpitala Yale New Haven, który pomagał leczyć 9-letniego pacjenta, przyznał, że do tej pory nie widział podobnego przypadku. Dodał, że zdarzają się one rzadko.

Brzęczące dźwięki, które chłopiec słyszał kilka dni wcześniej, prawdopodobnie były odgłosami kleszcza, który poruszał się w głąb kanału słuchowego.

Zasadniczo, im dźwięk dostaje się bliżej błony bębenkowej, tym bardziej jest słyszany przez pacjenta. W tym przypadku kleszcz wchodził w głąb ucha, dlatego chłopiec prawdopodobnie słyszał go coraz bardziej

- tłumaczył dr David Kasle.

Usuwanie kleszcza

Usunięcie kleszcza nie było proste. Jego części gębowe wgryzione były w zewnętrzną część błony bębenkowej. Jej naruszenie groziło ogromnym bólem, a nawet uszkodzeniem słuchu. Kleszcz został usunięty na stole operacyjnym przy znieczuleniu ogólnym pacjenta.

Po usunięciu pajęczaka chłopiec musiał jeszcze zażywać antybiotyki w postaci kropli do uszu, aby zapobiec rozwojowi infekcji. Miesiąc później pojawił się na kontroli. Jego błona bębenkowa była już w pełni zagojona, a po ugryzieniu kleszcza nie było śladu.

Więcej o:
Komentarze (20)
Dziewięciolatek słyszał w uchu brzęczenie. To kleszcz wbijał się w jego błonę bębenkową
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wiem jak to cholerstwo przełazi na człowieka - przez kilka ostatnich dni prawie nie wychodziłem z domu a dziś przed kąpielą znalazłem sukinsyna wczepionego i nachlanego, tuż powyżej łokcia, musiał się na mnie dostać kilka dni temu jak jeszcze można było chodzić w koszulce z krótkim rękawem, tylko łeb dałbym se obciąć, że po żadnych chaszczach wtedy nie łaziłem!
  Reasumując - uważajcie i obserwujcie dokładnie skórę!

 • forumologin

  Oceniono 5 razy 1

  obrzydliwe

 • poljack

  Oceniono 2 razy 0

  Livingstone sam wrzątkiem utopił owada który wszedł mu do ucha bo miał dość bólu i brzęczenia a nie miał pod ręką lekarza z XXI w.

 • chmjel

  Oceniono 5 razy -1

  Dobrze, że nie wbijał się w penisa.

 • shtalman

  Oceniono 4 razy -2

  Czy kleszcz może się wbić w błonę dziewiczą i pozbawić dziewicy jej dziewictwa?

 • melamed

  Oceniono 7 razy -3

  Co w tym dziwnego,ze uslyszal owada w uchu?Dziwne byloby gdyby go w uchu zobaczyl.

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 10 razy -6

  JPLDE, przyszła wiosna, to i przyszły artykuły o kleszczach na gazecie. Czekam na ponowne wklejenie fotki łapki psa z kleszczami.

 • gznj0b

  Oceniono 11 razy -9

  Gdy mnie sie kleszcz wkrecal w oko to dojrzalem w jego oku mądrość życiową i powiem wam, takie spełnienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX