Lekarze odkryli cztery żywe pszczoły pod powieką kobiety. Żywiły się jej łzami. "Pierwszy przypadek na świecie"

Takiej diagnozy raczej nikt się nie spodziewał. Kobieta z Tajwanu trafiła do szpitala z silnym bólem spuchniętego oka. Wszyscy myśleli, że to zwykła infekcja. Okazało się, że pod jej powieką żyją cztery pszczoły, które karmią się łzami.
Zobacz wideo

29-letnia kobieta z Tajwanu, o imieniu He, trafiła do szpitala z mocno spuchniętym okiem. Podejrzewała u siebie zwykłą infekcję, ale takiej diagnozy raczej się nie spodziewała. Lekarz podczas badania odkrył bowiem cztery pszczoły, które żyły pod jej powieką. Żywiły się łzami kobiety.

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego Fooyin na Tajwanie przypadek 29-latki określili jako "pierwszy na świecie". Udało się im wyjąć wszystkie cztery żywe pszczoły z przewodu łzowego kobiety.

Widziałem coś, co wyglądało jak nogi owadów, więc powoli i pojedynczo wyciągałem je pod mikroskopem, starając się przy tym nie uszkodzić ich ciał

- The Guardian cytuje słowa dyrektora szpitala okulistycznego, doktora Hung Chi-ting.

Pszczoły pod powieką - jak to możliwe?

Skąd wzięły się pszczoły pod powieką kobiety? Prawdopodobnie miało to związek z grobem rodziny, którym kobieta się opiekuje. Któregoś dnia, podczas wyrywania chwastów, poczuła pod powieką obce ciało. Myślała, że to piasek, dlatego oczy przepłukała wodą i o sprawie zapomniała. W nocy jednak oko zaczęło jej puchnąć, do tego poczuła ostry, kłujący ból pod powieką.

Następnego dnia rano 29-latka udała się do szpitala. Dr Hung Chi-ting podejrzewał u niej infekcję, ale kiedy spojrzał przez mikroskop, zobaczył drobne nogi pszczół, które wiły się w jej kanałach łzowych. Dzięki temu, że kobieta nie tarła oczu, nie uszkodziła sobie wzroku, a owady przeżyły.

"Pszczoły potowe"

Te małe pszczoły, znane jako Halictidae lub "pszczoły potowe", przyciąga głównie ludzki pot. Można spotkać je na całym świecie, przede wszystkim w górach i właśnie w pobliżu grobów. Zazwyczaj nie są agresywne, mogą użądlić tylko wtedy, gdy zostaną dotknięte.

Więcej o:
Komentarze (28)
Lekarze odkryli cztery żywe pszczoły pod powieką kobiety. Żywiły się jej łzami. "Pierwszy przypadek na świecie"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 59 razy 25

  Tiaaaaa.....
  Niedługo zdrowie.gazeta przekaże kolejną sensację, że u innego Azjaty, znaleziono w uchu malutkiego dobosza, grającego mu na bębenku i żywiącego się znajdującym się w uchu "miodem" :-))

 • melmakianin

  Oceniono 15 razy 11

  mogą użądlić tylko wtedy, gdy zostaną dotknięte. - odkrywcze!

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 9

  Ja kiedyś miałem muchy w nosie. Ale mi przeszło.

 • himils

  Oceniono 9 razy 9

  Kiedyś mi się w śpiżarni z wilgoci tygrysy zalęgły

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 8

  A dlaczego pszczoly zywiace sie ludzkim potem mozna spotkac glownie w gorach i na cmentarzach?? Nikt nie pociagnal tego niezwykle interesujacego watku. Czyzby tam wlasnie bylo najwiecej potu?? Czy im chodzi glownie o łzy? Czyli siedza przyczajone czekajac na pogrzeb i jak widza ze kogos zaczynaja przysypywac to rzucaja sie na płaczących zeby zlizac troche lez??? A w gorach to zywia sie potem taternikow??? Jakas mocno naciagana ta teoria.

 • titta

  Oceniono 10 razy 8

  "Zwane Halictidae"? A nie lepiej bylo by "nalezace do rodziny Halicidae"?
  Jak sie nie rozumie co sie czyta to warto sprawdzac.

 • rozsadek5

  Oceniono 10 razy 8

  Zazwyczaj nie są agresywne, mogą użądlić tylko wtedy, gdy zostaną dotknięte.....
  Podczas wyciągania nie zaatakowały, trochę dziwne?

 • fctheduck

  Oceniono 9 razy 7

  Strach pomysleć jakie zwierzęta żyją w innych częściach ciała tej pani. Może zagubione psy, błąkające się od miesięcy w ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX