Kremy BB, kremy CC, kremy DD: jakie mają właściwości? Czym się różnią?

Kremy BB, kremy CC, kremy DD to kremy wielofunkcyjne, łączące w jedno kilka zadań: pielęgnowanie skóry, korygowanie niedoskonałości cery oraz upiększanie.

Kremy BB, kremy CC, kremy DD - co to za rodzaj kremów?

To kremy wielozadaniowe. Powstały z myślą o osobach, które nie mogą lub nie chcą stosować całej masy kosmetyków do makijażu, które zazwyczaj obciążają cerę, takich jak ciężkie fluidy czy korektory. Kremy BB pojawiły się jako pierwsze. Są kosmetykami o silnych właściwościach nawilżających i pielęgnacyjnych oraz, w niewielkim stopniu, także koloryzujących. Ich niejako naturalnym rozwinięciem stały się kremy CC, w których skupiono się na funkcji kryjącej kremu. Kremy DD natomiast charakteryzują się większą intensywnością nie tylko krycia wad skóry, ale także właściwości pielęgnacyjnych, do których dochodzi także działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające.

Kremy Kremy BB, kremy CC, kremy DD polecane są szczególnie tym osobom, które pragną mieć lekki i naturalnie wyglądający makijaż.

Kremy BB - pielęgnują, tuszują drobne niedoskonałości, przeznaczone dla każdego rodzaju cery

Kremy BB to skrót od angielskich nazw Beauty Balm lub Blemish Balm, oznaczających dosłownie: krem upiększający lub krem na niedoskonałości. Kremy BB pełnią dwie podstawowe funkcje: mają zatuszować niedoskonałości skóry, a jednocześnie odżywiać i pielęgnować. To podkład i krem pielęgnacyjny jednocześnie. Zawiera naturalny pigment, dzięki któremu wyrównuje koloryt skóry i rozświetla cerę.

Kremy BB mają lekką konsystencję i, w przeciwieństwie do samego podkładu, nie dają efektu maski. Są polecane osobom z przebarwieniami skóry, ponieważ tuszują niewielkie plamki czy zmiany, poprawiają kolor cery, zostawiają skórę lekko rozświetloną i promienną. Kremy BB można ponadto stosować pod oczy. Jesteśmy więc w stanie, przy ich pomocy, zatuszować ewentualne sińce i worki pod oczami. Kremem BB zastąpimy zatem tradycyjny podkład oraz korektor. Krem łatwo rozprowadza się po skórze. Można go używać nawet bez matowienia pudrem. Jest też znakomity jako uniwersalna baza pod makijaż.

Pielęgnacyjna funkcja kremów BB to intensywne nawilżanie skóry, ochrona przed promieniowaniem UV, łagodzenie wszelkich podrażnień na skórze i wygładzenie.

Kremy BB są na ogół dostosowane do wszystkich rodzajów cery. Skład kremów BB oparty jest na substancjach naturalnych. Zawierają różne minerały i witaminy oraz kwas hialuronowy i inne składniki, zależnie od producenta.

Zobacz wideo

Kremy CC - dla cery naczynkowej i trądzikowej

Kremy CC (czyli Color and Care, Color and Correct albo Color Control Cream) różnią się od kremów BB intensywnością działania. Powstały na bazie kremów BB, zawierają jednak więcej składników pigmentowych, są więc bardziej kryjące niż kremy BB.

Produkuje się je z myślą o osobach z większymi niedoskonałościami cery. Kremy CC są w stanie zatuszować nawet zmiany trądzikowe, niewielkie blizny, popękane naczynka krwionośne i większe przebarwienia na twarzy. Jednocześnie nie powodują efektu maski, wtapiając się naturalnie w skórę i nadając jej ładny, jednolity kolor. Krem CC został opracowany z myślą o osobach z cerą naczynkową oraz trądzikową. Jednocześnie krem CC jest kremem nawilżającym. Można go ponadto stosować jako bazę pod fluid, dzięki czemu nasz makijaż będzie trwalszy.

Kremu CC mogą używać osoby z cerą naczynkową oraz trądzikową, które nie powinny obciążać twarzy dodatkowymi kosmetykami upiększającymi.

Krem DD - dla cery dojrzałej oraz wymagającej

Krem DD z kolei to Dynamic Do All (robiący wszystko) powstał na bazie kremów BB i CC. Różni się od nich siłą działania. Mocno kryje twarz, a ponadto ma działanie pielęgnacyjne, przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Jako pierwszy krem tego typu pojawił się na rynku krem DD firmy Julep, potem dołączyły inne koncerny kosmetyczne.

Więcej o: