GIF wycofuje z obrotu serię kropli do oczu Xaloptic. Znaleziono w nich zanieczyszczenia

Jedna seria popularnych kropli do oczu, Xaloptic, została wycofana z obrotu przez GIF. W produkcie znaleziono bowiem zanieczyszczenia nieznanego pochodzenia.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej serii kropli do oczu Xaloptic. Powodem są wyniki badań, które zostały przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków.

GIF podjął taką decyzję na podstawie wniosku od Narodowego Instytutu Leków, który podczas badań wykrył nieznane zanieczyszczenia w popularnych kroplach do oczu.

5 rzeczy brudniejszych od deski klozetowej. Dotykasz ich codziennie!

Z obrotu wycofane zostały krople Xaloptic (Latanoprostum), roztwór 0,05 mg/ml, nr. serii: 20018, z datą ważności: 01.2021.

Xaloptic to popularne krople do oczu stosowane w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta i nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wydawane są tylko na receptę.

Decyzja GIF wycofuje krople z obrotu na terenie całego kraju w trybie natychmiastowym. Pozostałe partie produktu nie budzą zastrzeżeń.

Więcej o: