Wycofany lek na gardło. GIF ostrzega przed wadą produktu

Wycofany lek na gardło to Inovox Express. Na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawiła się informacja, że został wycofany z obrotu na terenie całego kraju z powodu wady jakościowej.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całej Polski popularny lek na gardło - Inovox Express. Chodzi konkretnie o produkt o smaku miodowo-cytrynowym, o numerze serii 00073 i dacie ważności 09.2019. 

Wycofany lek na gardło - jaki jest powód decyzji?

Powodem podjęcia decyzji o wycofaniu leku jest wada jakościowa - w niektórych opakowaniach znajdowały się ulotki produktu leczniczego Benevox Control o smaku cytrynowym.

Czy chłód powoduje przeziębienie? [NaZdrowie]

W sytuacji, gdy stwierdzi się, że produkt leczniczy lub substancja czynna nie odpowiada ustalonym wymaganiom jakościowym, Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydaje decyzję o zakazie wprowadzenia lub o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego lub substancji czynnej. Decyzje i komunikaty w tych sprawach pojawiają się na oficjalnej stronie GIF-u. Tę, która dotyczy Inovoxu Express, znajdziecie tutaj

Inovox Express - co to jest i jak działa?

Lek wskazany jest do stosowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Substancje czynne zawarte w produkcie to: lidokaina (lidokainy chlorowodorek), amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy.

Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowym występuje w postaci pastylek twardych. 

Na przełomie czerwca i lipca GIF poinformował o wstrzymaniu sprzedaży wielu leków na nadciśnienie, które zawierały w swoim składzie walsartan. Ich listę znajdziecie tutaj: Wstrzymana sprzedaż leków na nadciśnienie. Chiński producent mógł dostarczyć zanieczyszczony składnik

Więcej o:
Komentarze (8)
Wycofany lek na gardło. GIF ostrzega przed wadą produktu
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 2 razy 2

  Gardłowa sprawa.

 • welcometopoland

  Oceniono 1 raz 1

  Budżet na odszkodowania dla frajerów polskich Klientów ?
  Zero PLN.

 • distepfano

  Oceniono 1 raz 1

  Był tańszy od dopalaczy, więc konkurencja nie zasypała gruszek w popiele.

 • koenzymq10

  0

  Najlepiej na gardło robi ciepła sperma z połykiem.

 • zelenyles

  Oceniono 2 razy 0

  o coo/rva!!! kręcą lekarstwa z chińskiego nie atestowanego goo/vna, oby jak najmniej wydać i jak najwięcej zarobić, pacjentów mają głęboko w doo/pach, a przecież PIS-owcy obiecywali że będzie tak pięknie jak dopełzną do koryta hahahaha, a jest kompletnie do doo/py i tyle !!! Kaczyński, Brudziński i nie wiem kto jeszcze bierzcie się za to natychmiast bo to woła o pomstę do Niebios, a was to nie obchodzi !!! a najwygodniej powiedzieć wina Tuska w co już nawet małe dzieci w Polsce nie wierzą i z tego komunału się chachają !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX