Skarpetki złuszczające - jakie dają efekty i czy warto w nie inwestować? [Opinie, cena, gdzie kupić]

Skarpetki złuszczające to produkt, dzięki któremu nasz pięty mają być gładkie, miękkie i delikatne. Tak zapewniają producenci. A co na ten temat sądzą osoby, które przetestowały już skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające - co to jest?

Po ten kosmetyk sięgamy chętnie w okresie wiosny i lata, kiedy nosimy odkryte obuwie. Chcemy, aby nasze stopy prezentowały się jak najlepiej.

Jednak kosmetyk ten wzbudza mieszane opinie. Niektórzy uważają, że nie jest tak skuteczny, jak zapewniają producenci. Poza tym na oczekiwane efekty musimy zazwyczaj czekać około tygodnia. Z tym więc wiąże się ważna kwestia - nie warto decydować się na złuszczanie w okresie, gdy chodzimy już w odkrytym obuwiu. Skóra z pięt będzie schodziła około tygodnia, a to wygląda z reguły nieestetycznie.

W jakich przypadkach produkt jest szczególnie zalecany?

  • twarde pięty
  • pękająca skóra na piętach

Skarpetki złuszczające - efekty

Jakie efekty powinno przynieść stosowanie skarpetek złuszczających? Zdaniem producentów to przede wszystkim:

  • usunięcie martwego naskórka
  • usunięcie odcisków
  • usunięcie zgrubień i zrogowaceń
  • regeneracja stóp

Wielu producentów zapewnia także, że dzięki regularnemu stosowaniu produktu, zapobiegniemy rogowaceniu skóry na piętach w przyszłości.

O czym jeszcze warto pamiętać, jeśli zdecydujemy się na zakup takich skarpetek?

  • Zabieg należy powtarzać co jakiś czas. Zwykle producenci zalecają, by odstęp między złuszczeniami wynosiła minimum 30 dni. Jest to jednak kwestia indywidualna każdego produktu i takich informacji należy szukać na opakowaniach.
  • Wielu producentów zaleca nałożenie bawełnianych skarpetek na czas zabiegu. Ma to zapewnić nam większy komfort. 
  • Zabieg dobrze jest wykonywać w okresie, kiedy nie nosimy jeszcze odkrytego obuwia. To dlatego, że mniej więcej przez okres tygodnia z naszych stóp będzie schodziła skóra.
  • Dobrze jest kupić produkt, który zawiera w swoim składzie mocznik. To dodatkowo wpłynie na regenerację stóp.

Skarpetki złuszczające - opinie

Na naszym forum toczy się dyskusja na temat tego typu produktów. Autorka wątku zapytała innych, czy już ich używali. Ona sama zastanawia się nad zakupem takich skarpetek. Waha się jednak, gdyż jest to produkt jednorazowego użytku, a często należy zapłacić za niego powyżej 20 zł. Opinie na temat tego typu kosmetyków są raczej podzielone. 

Niektórzy dyskutanci polecali autorce wątku skarpetki złuszczające:

Faktycznie skóra schodzi, stopy są miłe w dotyku.
Jak teraz leże w łóżku i ocieram sobie stopę o stopę nie mogę wyjść z podziwu, że są takie delikatne.
U mnie działa bez zarzutu. Po wszystkim - pięty jak u niemowlaka.
Założyłam skarpety w sobotę, naskórek zaczął się złuszczać we wtorek, w środę odchodziły całe płaty skory, zarówno z palców, jak i pięt, a pod spodem piękna mięciutka skóra, do piątku śladu po zabiegu nie było, a efekt super. Robię regularnie co jakieś dwa miesiące i jestem bardzo zadowolona. Męża też przekonałam do zabiegu, a on miał piety w bardzo złym stanie, popękane i bolesne i odkąd zaczął stosować problemy się skończyły. Nie wiem czy to zależy od firmy, czy są rożne składy tych skarpet, ale odkąd zaczęłam stosować to w ogóle nie muszę używać pumeksu.


Odezwali się jednak i tacy, którzy nie byli zadowoleni z działania produktu:

Zejdzie ci skóra z palców i grzbietu stopy, nie wiadomo po co, wygląda to obleśnie, przez tydzień nie można pokazać światu stop, a pięty zostaną, jakie były. Odpowiedz sobie sama, czy warto.
Półtora tygodnia schodziła mi skóra, nie wyglądało to zbyt ciekawie. Stopy są ciut bardziej miękkie niż przed zastosowaniem, ale jakiejś rewelacyjnej poprawy ich stanu nie zauważyłam. Dla mnie lepsze działanie mają smarowidła z mocznikiem w swoim składzie.

Skarpetki złuszczające - cena

Za skarpetki złuszczające zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Przeglądając ofertę sklepów internetowych, zobaczymy produktu zarówno za 6 zł, jak i za 50 zł. Radzimy więc, by przed zakupem przeczytać opinie na forach na temat każdego z nich. Nie warto wydawać kilkudziesięciu złotych na produkt jednorazowego użytku, który okaże się nieskuteczny.

Skarpetki złuszczające - gdzie kupić?

Skarpetki złuszczające są obecnie kosmetykiem łatwo dostępnym. Dostaniemy je w większości drogerii i aptek. W promocyjnych cenach znajdziemy je w wielu sklepach internetowych.

Zobacz także:

Czy od klimatyzacji można się pochorować? [NaZdrowie]


 

Więcej o: