Osocze bogatopłytkowe zamiast botoksu? Opinie, efekty, przeciwwskazania

Osocze bogatopłytkowe sprawi, że skóra stanie się jędrna i napięta. W tym celu wykorzystane zostaną nasze płytki krwi. Jakie efekty gwarantuje ten zabieg i kiedy warto zdecydować się na osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting - co to jest?

W ostatnich latach zabiegi odmładzające cieszą się coraz większą popularnością. Poszerza się także oferta klinik medycyny estetycznej. Jedną z często wybieranych opcji jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Plateled Rich Plasma), znane jest przede wszystkim jako sposób na odmłodzenie naszego wyglądu. Inna popularna nazwa to wampirzy lifting (jest ona obecnie znacznie bardziej rozpowszechniona).

Często możemy spotkać się z opinią, że to doskonała alternatywa dla botoksu. To dlatego, że zabieg przynosi znacznie naturalniejsze efekty. 

Wampirzy lifting ma na celu poprawę kolorystyki skóry i jej elastyczności. Wykorzystuje się w tym celu osocze bogatopłytkowe. Co bardzo istotne, substancja ta otrzymywana jest z krwi pacjenta. Odwirowuje się ją w wykonane specjalnie do tego celu wirówce.

Osocze bogatopłytkowe to substancja bogata w płytki krwi. I to właśnie ten element decyduje o jego dużej skuteczności. Płytki krwi odpowiadają za regenerację skóry. To one stymulują ją do tworzenia nowych włókien kolagenowych. 

Wampirzy lifting - wszystko co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem zabiegu >>

Osocze bogatopłytkowe - opinie: Nie zmienia rysów twarzy 

Jeśli szukamy opinii na temat tego zabiegu w Internecie, musimy liczyć się z tym, że w wielu przypadkach autorami wpisów na forach są różne kliniki medycyny estetycznej oferujące ten zabieg. Dlatego w trakcie takich poszukiwań warto zachować ostrożność. Warto także zorientować się, jakie kliniki cieszą się popularnością i dobrą renomą. 

Jednym ze sporych atutów wampirzego liftingu jest to, że daje on efekty znacznie bardziej naturalne niż botoks. I ten aspekt podkreślają na forach zadowolone kobiety.

Po zabiegu twarz wygląda bardziej estetycznie, przy czym rysy twarzy nie zmieniają się. A to często zdarza się w przypadku botoksu. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Jest więc opcją dla osób, które chcą, by zmiany nie rzucały się zbytnio w oczy i wyglądały jak najbardziej naturalnie. Co ważne, w razie jakichś pomyłek, nie będzie to aż tak widoczne, jak w przypadku botoksu.

Jedna z pań udzielających się na naszym forum napisała:

Zabieg przede wszystkim dla osób ceniących sobie naturalność, nie zmienia rysów twarzy, nie powoduje opuchnięć i nie blokuje mięśni.

Jeśli więc marzy nam się naturalne odmłodzenie skóry, możemy wziąć tę opcję pod uwagę.

Osocze bogatopłytkowe efekty - kiedy?

Kiedy warto zdecydować się na wampirzy lifting? To przypadki, gdy dokuczają nam:

Pierwsze efekty wampirzego liftingu powinny być zauważalne około 2-3 miesiące po jego wykonaniu. Musimy także pamiętać o tym, że tego typu zabiegi wykonuje się w seriach. Po jednym liftingu nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych efektów. 

Na tego typu zabiefach nie warto także oszczędzać. Na forach możemy przeczytać historie osób, które chciały wstrzyknąć osocze bogatopłytkowe w promocyjnej cenie, a wstrzykiwano im zwykłe osocze. Efekt oczywiście znacznie różniły się od tych oczekiwanych.

Osocze bogatopłytkowe przeciwwskazania

Kto powinien zrezygnować z zabiegu? To m.in. osoby, które w danym momencie zmagają się z:

  • zmianami ropnymi skóry
  • opryszczką
  • chorobami krwi
  • chorobami nowotworowymi
  • infekcjami ogólnoustrojowymi

Uwaga! Zabiegu nie powinno się wykonywać w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Osoby, które panicznie boją się igieł, także powinny dobrze przemyśleć decyzję o poddaniu się wampirzemu liftingowi. Igły są jednym z najważniejszych narzędzi w trakcie zabiegu. Dlatego jeśli obawiamy się panicznej reakcji, lepiej nie ryzykować.

Zobacz także:

Więcej o: