10 ton masła skażonego E. coli na polskim rynku? Sprawą zajęła się prokuratura

W "Wiadomościach Wrzesińskich" pojawiła się informacja, jakoby Spółdzielnia Mleczarska Września wypuściła na rynek 10 ton masła z bakterią E. coli. Do akcji wkroczyła już prokuratura.

Według lokalnej gazety SM Września przerobiła trzy bloki masła, w których znajdowały się bakterie E. coli, a następnie wypuściła 10 ton produktu na rynek. Informację o skażeniu masła miała przekazać prezesowi spółdzielni Dariuszowi Golińskiemu specjalistka ds. jakości SM Września, Arleta Student. Według doniesień masło zostało jednak rozdystrybuowane po całym kraju.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

"Wiadomości Wrzesińskie" podają, że Arleta Student została zwolniona krótko po poinformowaniu prezesa o skażeniu. Dariusz Goliński na łamach gazety twierdzi zaś, że doniesienia o E.coli w maśle są nieprawdziwe. Utrzymuje, że osoba, która rozpowszechniła informację zrobiła tak, ponieważ została zwolniona z pracy.

Po tekście "Wiadomości Wrzesińskich" śledczy na wniosek prokuratury rozpoczęli czynności sprawdzające. W poniedziałek 5 marca w SM Września ma się rozpocząć kontrola Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Escherichia coli, czyli co?

Źródła: Onet, Portal Spożywczy, "Wiadomości Wrzesińskie"

To także może cię zainteresować:

Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej o:
Komentarze (24)
Września: masło skażone E. coli. Będą kontrole
Zaloguj się
 • 3jw60

  Oceniono 48 razy 38

  Powinny być dwa zakończenia sprawy :
  - masło zakażone, Spółdzielnia do zamknięcia,
  - masło czyste, sygnalistka do zamknięcia.

 • java77

  Oceniono 19 razy 17

  wystarczy sprawdzic maslo wtedy okaze sie kto mowi prawde.Jesli rzeczywiscie bylo skazone SM do zamkniecia do odwolania a prezes dyscyplinarka lub wywiezienie na taczkach w pole..Jesli maslo czyste to sprawa prosta-tą babe za tyłek i pod sąd i niech sie tłumaczy.

 • timo862

  Oceniono 21 razy 15

  Jesli laska sciemnila z racji tego, że ją zwolnili, to były pracodawca powinien jej wytoczyć sprawę, po której ostatnie gacie musiałaby sprzedać, żeby zapłacić odszkodowanie.

 • shtalman

  Oceniono 15 razy 13

  Masło poszło na rynek, i goowno mnie obchodzi konflikt pracodawcy z pracowniczką, jeśli jakieś dziecko lub starsza osoba umrze z tego powodu to niech ta firma zniknie z rynku na zawsze a prezes do więzienia za świadome narażanie życia ludzkiego dla zysku

 • dublet

  Oceniono 17 razy 9

  To bezprecedensowy atak na Polskę, Polaków i polskich producentów! Polskie masło nie może być skażone, niech prokuratorzy z IPN wyjaśnią tej kobiecie, na czym polega ustawa o IPN!

 • cucurucu

  Oceniono 12 razy 8

  Ktos sie zesral do kadzi

 • iremus

  Oceniono 14 razy 8

  Rozmodlony Polak z dochodem 800 zł kupi bez zastanowienia byleby po cenie promocyjnej. Na e-coli ma e-tanol.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX