Seria popularnych tabletek przeciwbólowych i na gorączkę znika z polskich aptek

Alka-prim to środek stosowany na ból głowy i gorączkę oraz do łagodzenia objawów kaca. Jedna z serii leku jest właśnie wycofywana ze sprzedaży w całym kraju.

Decyzję o wycofaniu z obrotu partii Alka-primu o numerze seryjnym 10317 i dacie ważności upływającej 31.03.2019 r. podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Alka-primAlka-prim Fot. Materiały promocyjne/Apteka Internetowa Lekosfera

Jako przyczynę GIF podaje "zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie".

Alka-prim jest produkowany przez polską firmę - Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. - i ma formę musujących tabletek do rozpuszczania w wodzie.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku! >>

Zgodnie z treścią ulotki, ma łagodzić bóle o słabym lub średnim nasileniu i gorączkę spowodowaną przeziębieniem lub innymi chorobami. Opakowanie leku, które zawiera 10 sztuk tabletek, kosztuje około 8 zł.

Czy chłód powoduje przeziębienie? [NaZdrowie]

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (8)
Seria popularnych tabletek przeciwbólowych i na gorączkę znika z polskich aptek
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 5 razy 5

  jak Wy ludzie chlejecie bez opamiętania, że później tego kaca macie? aż tak dużo, czy nie nawadniacie się później czymś z witaminą C? normalne ilości alko (powiedzmy 4-5 piw :D lub ekwiwalent w winie/wódce) kaca powodować nie powinny. o ile człek odpowiednio później uzupełni elektrolity...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Na kaca najlepsze jest powietrze z pompki od materaca...

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 1

  no bo na kaca to najlepsza jest ciężka praca...albo pompka od materaca :) albo nie pić albo nie trzeźwieć.

 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy -1

  okropone, ja jako prawdziwy polak chleje ile wlezie, ale czasem trzeba zrobić pauzę, a wtedy tylko alkaprim przywraca do życia ;) i co ja teraz zrobię, zerwać z polską tradycją i przestać pić? wrrr

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX