Seria znanego leku na przeziębienie i grypę wycofywana z aptek w całej Polsce. Nie zgadza się skład

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu z obrotu serii Febrisanu sprzedawanego w saszetkach jako lek na przeziębienie i grypę. Powód? Nieprawidłowa zawartość paracetamolu.

Od środy apteki w całej Polsce wycofują ze sprzedaży partię leku reklamowanego jako skuteczny środek na grypę i przeziębienie.

Jak argumentuje GIF, "decyzja została podjęta w związku z otrzymaniem wyniku poza specyfikacją w próbie archiwalnej w zakresie zawartości paracetamolu", o czym poinformował sam producent Febrisanu, firma Takeda Pharma Sp. z.o.o.

Grypa: co roku groźna i lekceważona

Nieprawidłowość dotyczy jednej serii produktu sprzedawanego w pudełkach zawierających po 12 sztuk pięciogramowych saszetek. To ta o numerze 373648 z datą ważności do stycznia 2019 roku.

Inspektorat nie podaje szczegółów, czy paracetamolu w wycofanych seriach jest za mało czy za dużo. Dla bezpieczeństwa lepiej go więc nie spożywać.

To nie pierwszy raz, kiedy Febrisan znika z aptecznych półek w Polsce. Podobnie było w październiku ubiegłego roku, kiedy ze sprzedaży wycofanych zostało aż 12 partii tego produktu. Powód był ten sam - nieprawidłowa zawartość paracetamolu.

Zobacz też:

Więcej o: