Komentarze (123)
Odra wciąż atakuje. Dwa kraje europejskie w czołówce państw dotkniętych chorobą
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adin_null_adin

  Oceniono 5 razy 1

  Odra z Afryki psuje statystyki.

 • sofija_xs

  Oceniono 39 razy 1

  "W 2015 r. na odrę zachorowało 49 osób.

  Zachorowania były w większości przypadków związane z zawleczeniem przypadków odry z zagranicy. Wśród społeczności, gdzie stopień zaszczepienia dzieci i dorosłych był niski zachorowania miały charakter ognisk epidemicznych (np. społeczność romska w Puławach w 2009 r., we Wrocławiu w 2012 r. oraz w Poznaniu w 2014 r.).
  W 2016 r. odnotowano 132 przypadki odry, głównie wśród osób ubiegających się o status uchodźcy." Cytat ze strony szczepienia.gov.pl czyli jak zwykle sztucznie rozdmuchiwany problem żeby sprzedać więcej szczepionek. Jak WHO jest takie zaniepokojone to niech zmusi koncerny do produkcji lepszych szczepionek. Nie każdy może być zaszczepiony. Poza tym STOP NOP nie nawołuje do rezygnacji do szczepień, ale rodzinom poszkodowanych nie trzeba o tym pisać. Jak nie trzeba pisać o tym, że ulotki od szczepionek czyta się przed ich podaniem, tak, jak nie trzeba pisać o tym, że producenci wypisują możliwe działania uboczne oraz możliwość wystąpienia odry poronnej i konieczności dwutygodniowej izolacji dziecka od zdrowych członków rodziny.. Szczepionki nie są samym dobrem. Mogą powodować SIDS - o tym też niga informować ulotki, ale 95% ulotek nie jest czytana przez rodziców. Na szczęście społeczeństwo już budzi się z oparów PRL-u gdzie lekarz był panem i władcą, a pielęgniarki używały zwrotów typu "usiądzie tu", "pociągnie rękaw".. Nic nie jest czarno-białe. Ani szczepionki nie są bezkrytycznie dobre, ani ludzie, którzy im nie wierzą nie są pozbawieni racji.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 15 razy 1

  No cóż, głupich nie sieją. Sami wschodzą. Jakiż to trzeba mieć zakuty, ciemniacki łeb, żeby własne dziecko narażać na ciężką chorobę.

 • tomasz.sm

  Oceniono 13 razy 1

  co tam , mamuski siedzace w domu z dzieciakami i narzekajace jak im ciezko wciaz beda miec czas na dyskusje z kolezankami i ekspertami z YT...i wazniejsze beda teorie spiskowe, nawet te obalane 1000 razy...sredniowiecze...

 • jeremiah833

  Oceniono 17 razy 1

  niezłe....... Niech idioci wymierają. Masowa migracja z Azji i Afryki - przywloką i polio, gruźlicę, i co tam jeszcze. niech nie szczepią. Pogłowie durni spadnie.

 • Jerzy Zięba

  0

  Redachtorka Rudnik jest chyba analfabetką... "Teza o poszczepiennym autyzmie została wysunięta w 1998 roku przez (byłego już) doktora Andrew Wakefielda, a następnie obalona przez środowiska naukowe. Okazało się, że Wakefield badania sfałszował;"

  tutaj jest pełne wyjaśnienie tego...

  www.jerzyzieba.pl/wakefield

 • horatio_valor

  Oceniono 6 razy 0

  Matka Natura nie ma już dziś innych możliwości eliminowania jednostek i grup głupszych i mniej przydatnych w nowoczesnym społeczeństwie, dlatego wytworzyła mechanizm eliminowania potomstwa tych głupszych w postaci antyszczepionkizmu. Normalnie, ewolucja.

 • 227rom

  Oceniono 6 razy 0

  Państwo powinno popierać tych którzy nie chcą szczepić dzieci. W kasie państwa zostanie 500+ po każdym nie szczepionym dziecku. A poza tym zaczną znikać nosiciele genów głupoty.

 • rd5802

  Oceniono 6 razy 0

  Prawactwo penie wymyśli ze odrę przynieśli uchodźcy.

 • trybunaluda

  Oceniono 6 razy 0

  Przybyla Odra na pontonach, a tak powaznie to nie szczepi to ciapa.

 • rufuss_allmaechtig

  Oceniono 22 razy 0

  Dziękujemy antyszczepionkowcom - powinni być ścigani za zbrodnie przeciw ludzkości.

 • bbbzzz

  Oceniono 10 razy 0

  i super, jest nadzieja, że problem z antyszczepionkowcami sam się rozwiąże, zanim zaczną stanowić większe zagrożenie dla populacji

 • dobrylos

  Oceniono 1 raz -1

  Zidiocenie młodych matek ma sie coraz lepiej...a przy okazji poinformuje ze odre,gruźlicę syfilis i Aids przywoża do europy imigranci ..z Afryki i krajów Arabskich w których słuzba zdrowia jest katastrofalna, a u nas nikt ich nie bada do czasu az sam zarażony nie padnie..

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 1 raz -1

  A chorują lokalsi, czy przyjezdni?

 • wolak007

  Oceniono 17 razy -1

  Prorokuję artykuły w GW z 6 miesięcznym wyprzedzeniem:

  Sierpień 2017 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;
  Wrzesień 2017 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;
  Październik 2017 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;
  Listopad 2017 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;
  Grudzień 2017 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;
  Styczeń 2018 - artykuł o szczepieniach, konkluzja: jacy oni są źli ci antyszczepionkowcy;

 • wolak007

  Oceniono 19 razy -1

  Miesiąc bez artykułu w GW o szczepieniach, miesiącem straconym?!...

  PS Ciekawostki, tylko dla dziennikarzy GW!
  1. sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=0A9CDA6763C337FDC1257EC000218CD3#
  2. www.youtube.com/watch?v=GO2i-r39hok

 • culebre

  Oceniono 2 razy -2

  Debilni antyszczepionkowcy + Nafris na pontonach = mieszanka wybuchowa.

 • rudy_63

  Oceniono 6 razy -2

  Minnesota: odra błyskawicznie rozprzestrzeniła się wśród lokalnej społeczności, w której panują nastroje antyszczepionkowe - 78 przypadków na stan czyli zachorował 1 na 80 000 ludzi. To dopiero nazywa się epidemia - pożywka dla myślących lemingów, wiernych czytelników GW.

 • sheyla

  Oceniono 12 razy -2

  NOP-y po szczepieniu są rzadkoscia? Moj syn dwukrotnie mial NOP po szczepieniu: drgawki po Pentaximie i regres mowy trwający ponad pół roku po szczepieniu na żółtaczkę. Oczywiscie, w takiej sytuacji lekarze umywaja ręce i wmawiaja, ze to nie od szczepienia. To od czego, skrooro oba NOP,-y wystąpiy w korelacji czasowej ze szczepieniem? W tej chwili wędrujemy od lekarza do lekarza, bo mały bez przerwy choruje i nikt nie potrafi nam powiedziec dlaczego.

 • ollyz

  Oceniono 8 razy -2

  Dla wszystkich szukających prawdy polecam pogadanki dr Jaskowskiego na youtube lub dr Czerniaka.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 16 razy -4

  Włochy = ruchy antyszczepionkowe ?!?
  Hahaha - padłem.
  Orrwelowskie przedstawianie informacji trwa w najlepsze.
  * najwięcej zachorowań, to ... Kongo, Nigeria, ... Pakistan, ... Włochy, Bangladesz, ... Gabon.
  Znajdź LOGICZNĄ korelację.

 • marcin_rz

  Oceniono 24 razy -4

  Odnoszę wrażenie ze "dociekliwy redaktor" zapomniał w swoich analizach wziąć pod uwagę uciekinierów z Afryki i Azji którzy tak masowo ubogacają Europę, a którzy różne świństwa przywożą ze sobą. Druga rzecz - nie przejmowałbym się na miejscu postępowych lewaków o brak szczepień wśród tzw. "Ruchu antyszczepionkowego" gdyż jak pokazuje historia ci zaszczepieni nie maja się czego obawiać ( zapewne każdy szanujący się socjalista europejski posiada wszelkie konieczne szczepionki). Co zgodnie z teorią ewolucji zapewnia im większą szanse na dobrobyt ich potomstwa i lepsze szanse na przetrwanie.

 • natassja

  Oceniono 6 razy -6

  Z religią tak samo, ruchy wolnomyślicielskie doprowadziły do epidemii ateizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX