Wprowadź ten produkt do swojej diety, a nie pożałujesz. Obniża ciśnienie krwi i poprawia trawienie

Choroby krążenia dotyczą coraz większej grupy osób. Wpływ na ich rozwój mają zarówno geny, jak i tryb życia. Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej mogą prowadzić do poważnych zaburzeń. Nadciśnienie tętnicze to schorzenie, z którym boryka się w Polsce kilka milionów ludzi. Jak można zapobiegać zbyt wysokiemu ciśnieniu? Chociażby poprzez wprowadzenie do diety siemienia lnianego.

Nadciśnienie tętnicze może dopaść każdego. Choć statystyki wskazują, że najczęściej schorzenie to objawia się w wieku średnim lub podeszłym, to i młode osoby nie są na nie odporne. Odpowiednia ilość ruchu, zrezygnowanie z używek oraz wprowadzenie zbilansowanej diety mogą pomóc w obniżeniu ryzyka zachorowania. Jak siemię lniane pomaga obniżyć ciśnienie?

Zobacz wideo Ta choroba nie boli, ale bywa skutecznym zabójcą. Co możesz zrobić?

Siemię lniane - polski superfood

Siemię lniane to nic innego jak nasiona lnu pospolitego. Ze względu na swoje cenne właściwości prozdrowotne zaliczany jest do grupy produktów superfoods. Jest źródłem witamin z grupy A, B i D, a także kwasów tłuszczowych omega-3, które działają przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo.

Nasiona lnu zawierają w sobie pokłady błonnika, kwasu foliowego oraz magnezu, wapnia i potasu. Składniki te pełnią ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Korzystnie wpływają na układ pokarmowy, oddechowy, a także sercowo-naczyniowy. Ponadto wspierają pracę mózgu, a także poprawiają kondycję włosów, skóry i paznokci

Jak siemię lniane działa na organizm?

Nadciśnienie może prowadzić do rozwoju innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Dobra wiadomość jest taka, że z wysokim ciśnieniem krwi można walczyć. Nie tylko za pomocą leków przepisanych przez lekarza, ale i przez odpowiednią dietę. Siemię lniane, spożywane codziennie, pozwala obniżyć ciśnienie. W jaki sposób? Wszystko dzięki zawartości potasu, który wpływa na utrzymanie gospodarki wodnej organizmu, ogranicza produkcję wolnych rodników, obniżając tym samym ryzyko wystąpienia np. udaru mózgu. Siemię lniane pomaga pozbyć się złogów tłuszczowych oraz ogranicza gromadzenie się wapnia w ścianach tętnic. 

Kiedy i jak spożywać siemię lniane?

Siemię lniane pęcznieje po zalaniu. Można je spożywać w formie naparu lub jako dodatku do jogurtów, owsianek, koktajli, sałatek czy innych potraw. Na dolegliwości żołądkowe takie jak zgaga czy refluks zaleca się przyjmowanie nasion rano, najlepiej w formie zmielonej, gdyż wtedy dostarcza najwięcej substancji odżywczych. Jeśli wypijesz szklankę naparu z siemienia lnianego na czczo, nie będziesz czuł głodu, a co ważniejsze - załagodzisz problemy trawienne. Natomiast jeżeli chcesz wesprzeć perystaltykę swoich jelit, pij siemię lniane na wieczór, przed snem

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: