GIS ostrzega: W ziołowej herbacie wykryto pozostałości pestycydów

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży suplementu diety w postaci ziołowej herbaty z dzięgielem chińskim i szałwią z powodu obecności pozostałości szkodliwego pestycydu - chlorpiryfosu.

"Biorąc pod uwagę dostępne dane dotyczące toksyczności tej substancji czynnej należy uznać, że każdy poziom przekraczający ustaloną wartość najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości może potencjalne stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów" – napisano w oficjalnym komunikacie w tej sprawie. ''Nie należy spożywać partii suplementu określonej w tym komunikacie'' – podkreśla GIS.

GIS wycofuje suplement diety. W ziołowej herbacie potwierdzono pestycydy

Problem dotyczy produktu o nazwie TianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia, 60g. Jest to herbatka ziołowa z dzięgielem chińskim i szałwią produkowana przez zarejestrowaną w Rosji firmę OOO Integracija. Dystrybutorem tego suplementu diety jest przedsiębiorstwo SIA Asti Group z Łotwy. Oto szczegóły wycofanego towaru:

  • Numer partii: 7260521
  • Data minimalnej trwałości: 25/05/2023
  • Nazwa produktu: TianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia, 60 g (herbatka ziołowa z dzięgielem chińskim i szałwią),
  • Producent: OOO Integracija, E.Alekseevoj 112a, 656019 Barnaula, Russia
  • Importer/Dystrybutor: SIA Asti Group, Zardu 5, LV-1083 Riga, Latvia

Do informacji o wycofanym produkcie GIS dołączył zdjęcia.

TianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia - to produkt, który został wycofany przez GISTianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia - to produkt, który został wycofany przez GIS GIS

źródło: GIS

Więcej o: